“Dostluk TIR’ı” Kocaeli Fuarı’nda

Yunus Emre Enstitüsü tarafından organize edilen Türkçe Yaz Okulu Kültür Geceleri kapsamında 10 il gezecek olan Dostluk Tırı Samsun, Ankara, Denizli,...

Yunus Emre Enstitüsü tarafından organize edilen Türkçe Yaz Okulu Kültür Geceleri kapsamında 10 il gezecek olan Dostluk Tırı Samsun, Ankara, Denizli, İzmir, Denizli, Çanakkale ve Bursa, Sakarya programlarının ardından Kocaeli Fuar’ında 15 öğrenciyi vatandaşla rla buluşturdu.

 

DESTEK MESAJLARI

Türkçe Yarışıyorum isimli yarışmaya geçilmeden önce öğrenciler tek tek Kocaeli halkını selamlayarak Türkiye’ye destek mesajlarını ilettiler. Kültür Geceleri programının en heyecanlı anları ise Türkçe Yarışıyorum ’da yaşandı. Etkinliğe katılan vatandaşların da yarışmaya dâhil edilmesiyle neşeli anlar yaşandı.

 

ice11-238.jpg

 

KAZANLARA ÖDÜL

Türkçenin Sesi Radyosu’ndan da canlı olarak yayımlanan yarışmada öğrenciler hem eğlendi hem de öğrendi. Türkiye’nin kültürüne, tarihine, sanatına, Kocaeli’ye ve Türkçe dilbilgisine dair hazırlanan soruları cevaplayan öğrencilerin oldukça başarılı oldukları gözlendi. Kültür Geceleri, kazananlara ödüllerinin takdim edilmesi sonrasında halkla yapılan çeşitli etkinliklerle devam etti. Geç saatlere kadar süren, misafir öğrencilerin Kocaeli halkıyla birlikte şarkılar söylediği ve halk danslarını icra ettiği program toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Serkan BORLAK 

19 Ağustos 2016 Kocaeli- Kültür-Sanat


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR