Doğan “Çocuk işçiliği ile mücadele edilmeli”

      Kurumlar arası işbirliğine büyük önem veren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, önceki gün Kocaeli İş-Kur Müdürü Öztekin Kaşukçi ve çalışan...

BÜYÜT

 

 

 

Kurumlar arası işbirliğine büyük önem veren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, önceki gün Kocaeli İş-Kur Müdürü Öztekin Kaşukçi ve çalışanları ziyaret etti.  Müdürlüğün çocuk işçiliği ile mücadele kapsamında yaptığı çalışmalar hakkında bilgi alan ve görüşlerini ifade eden Başkan Doğan “ uygulamaya başlatılan bu modele destek verilmesi gerekiyor. Bu konuda yerel yönetimler duyarlı olmalı. Biz her türlü desteğe hazırız” dedi.

 

“ÇOCUKLAR GELECEKLERİ”

 

Yeni çıkan kanuna rağmen çocuk işçiliğinin ülkemizde yüksek bir orana sahip olduğunu dile getiren Başkan Doğan “Çocuk işçiliği ucuz ve günü kurtaran bir iş gibi görünse de çocukların geleceğini ruh ve beden sağlığı yönünden oldukça tehlikeli. Çalışan çocuklar ailelerine o günlük üç kuruş kazandırıyorlarsa geleceklerine bin kuruş zarar veriyorlar. Bu konuda anan babalar, yerel yönetimler, ilgili kurumlar gereken duyarlılığı göstermelidir. Çocuklar çalışmak için değil, geleceğe hazırlanmak için ter dökmeliler. Çocuk işçiliğine karşı mücadeleye her zaman destek vereceğiz” dedi.

 

“ÇOCUK DOSTU BELEDİYEYİZ”

 

Çocuk odaklı hizmetlerle Türkiye’ye örnek Çocuk Hakları Masası ve Okulu’nu kuran bir belediye olduklarını ifade eden Başkan Doğan çocuk doktoru bir belediye başkanı olarak her zaman çocuk odaklı hizmetlere büyük öncelik vereceğini ifade etti.

24 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR