Kandıra kenetlendi

“ALLAH’IN İZNİYLE ZAFER SİZİNDİR’ Kandıralı iş adamı Mesut Daş tarafından düzenlenen moral yemeğine, Kandıraspor futbol takımının tüm oyuncuları v...

BÜYÜT

“ALLAH’IN İZNİYLE ZAFER SİZİNDİR’

Kandıralı iş adamı Mesut Daş tarafından düzenlenen moral yemeğine, Kandıraspor futbol takımının tüm oyuncuları ve yöneticileri katıldı. Yemek sonrası açıklama yapan Kandıraspor Kulüp Başkanı İsmail Hakkı Buruş; “Bizler bu geceyi sezon başladığı zaman düzenleyecektik, fakat yoğun iş temposu nedeniyle ancak üç hafta sonra düzenleyebildik. Sporun saf ve doğal halini idare eden insanlarız. Ben Kandıraspor’a 7 senedir başkanlık yapıyorum. Sizlerden beklentimiz, spor yaptıktan sonra, başarı da kendiliğinden gelir. Başarı sahada efendiliktir. Siz sahada, biz dışarıda spora sahip çıkacağız. Bu kulüp büyük bir kulüptür. Burada herkes fedakarlık yapıyor. Kimse hiç bir şeyi küçümsemesin. Allah'ın izni ile zafer sizindir” dedi.

 

‘İKİ KULÜP BİRLİKTE BAŞARILI OLAMAZ’

Kandıraspor yöneticisi belediye meclis üyesi Erkan Alkan ise şunları söyledi: “Benim de bu takımda mazim var. Yeni Kandıraspor kulübü 1985 senesinde kuruldu ve bu kulüp bir istikrar abidesidir. Sizlerin sayesinde bu kulüp ileriye taşınacaktır. Eksikleriniz varsa tamamlayacağız. Ben askerden geldikten sonra bana dediler ki kongre var. Gençlerbirliği ile Yeni Kandıra birleşecekmiş dediler. İki takımı birleştirip, tek bir takım yapacaklarmış. -O zaman daha başarılı oluruz- dediler. Ben buna karşı çıktım. Benim buna mantığım yatmadı. Tek bir takımda 60’a yakın sporcu varsa, iki takımda 120 sporcu yapar. Biz bu iki takımı birleştirdiğimiz zaman, 60 tane genç nereye gidecek, ne yapacaklar. Kahvehane  köşelerinde mi takılacaklar? İki kulübün birleştirilmesine karşı çıktım ve benim gibi düşünenler sayesinde iki takımın birleşmesini önledik. Şimdi görüyorum ki o zaman iyi ki böyle bir şey yapmışız. Yoksa bugün burada sizler olmayacaktınız”.

 

İŞADAMI DAŞ AĞIRLADI

Moral yemeğini düzenleyen İş adamı Mesut Daş da şunları söyledi: “Kandıra'da yetenekli bir sürü futbol oynayan genç varken, dışarıdan futbolcu getirilmesine karşıyım, ben de bir zamanlar, bu kulübün formasını giydim, bizim zamanımızda imkanlar kısıtlıydı. Şimdi daha çok imkan var, biz Rüştü Uygur'dan başka yönetici tanımazdık, çünkü ondan başka yönetici görmemiştik. Ama şimdi bakın aranızda bir sürü yönetici var, sizler şanslısınız, sizlerden tek isteğimiz Kandıraspor’a başkanınız gibi sahip çıkın”.

 

TANSU OKAN DA KONUŞTU

Yeni Kandıra Patronur Tansu Okan şunları söyledi: “Geçiş süreci yaşıyoruz, yeni bir ekip oluşturduk. Bu geçiş sürecinde iki maçımızı kaybettik. Bu ligin takım olarak eskisi oyuncular olarak yenisiyiz. Üçüncü maçımızda lige ısındık ve sahadan galibiyetle ayrıldık. Kandıra bölgesinde futbolun dışında kalan arkadaşları ve bölgemizin köylerinde futbol oynamak isteyen gençleri topladık. Onlarla yola çıktık Kandıra doğumlu gençlere imkan sağlamaya çalışıyoruz. Kandıra GB spor bize ağabeylik yapmasını bekler, bizim elimizden tutmasını isterdik. Bizde bu bölgeye hizmet veriyoruz. Özellikle alt yapımızda yapacağımız hamlelerle geleceğin ekibini yaratmaya çalışıyoruz. En büyük hedefimiz bölgemiz gençlerine hizmet etmek. İddialı takımların fazla olduğu bir grupta yer alıyoruz. Gidebildiğimiz yere kadar gitmeye çalışacağız. Bölgemiz gençlerinden birçok oyuncumuzu daha iyi ekiplerde görebilirsek kendimizi başarılı sayacağız. Hedef Kandıra köylerine futbolu yaymak. Köylerde futbol oynamak isteyen gençlere kulüp olarak bu imkanı sağlamak. Geniş bir tabana futbolu yayarsak takım olarak o kadar daha iyi yerlerde oluruz. Bizim tek hedefimiz, başarılı da olsak başarısız da olsak bu çocuklarla birlikte olacağız. Kandıralı gençlerle biz bu takıma sahip çıkacağız”

16 Şubat 2015 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR