Hürriyet’ten AKP’li vekillere otizm tepkisi

TBMM Genel Kurulu’nda CHP tarafından otizm hakkında verilen araştırma önergesi AKP’nin oylarıyla reddedildi. CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hü...

TBMM Genel Kurulu’nda CHP tarafından otizm hakkında verilen araştırma önergesi AKP’nin oylarıyla reddedildi. CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in ret tepkisi ise oldukça sert oldu. Kaplan, “Önüne yatmak sözüne takılanlar keşke otizmlilerin önüne yatsalar” dedi.

 

DÜN ÇOCUK İSTİSMARI BUGÜN OTİZMLİLER

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekili Hürriyet, “Bugün otizmin araştırılmasını kabul etmemek için kalkan eller dün de çocuk istismarını araştırmamak için kalkmıştı. Türkiye'de otizmden etkilenen 4.5 milyon ailenin sorunlarına ne kulak tıkanabilir, ne de yaşadıkları görmezden gelinir” dedi.

 

“ÖNÜNE YATMAKTAN ÇEKİNCEMİZ YOK”

AKP’nin geçtiğimiz haftada çocuk istismarını araştırmamak için el kaldırdıklarına da dikkat çeken Hürriyet, “Bizim gördüğümüz eksiklikleri onların da görmesini istesek gözlerini kapıyor, kulaklarını tıkıyorlar. Türkiye'de otizmden etkilenen aileler, dört yıldır Otizm Eylem Planı’nın uygulamaya konmasını bekliyor. Otizm Komisyonu’nun kurulması ile ilgili çalışmalarımıza CHP olarak azim ve kararlılıkla devam edeceğimizin ve destek bekleyen otizmli birey sahibi ailelerimizin ‘önüne yatmaktan’ herhangi bir çekince duymayacağımızın da bilinmesini isteriz” diye konuştu.

11 Nisan 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR