Timur: Terörizm cehaletten besleniyor!

Genç Yazar: Dünya geneline bakıldığı zaman gelişmekte olan, az gelişmiş ya da geri kalmış ülkelerde kavga, gürültü ve savaşın hakim olduğunu bunun te...

BÜYÜT

Genç Yazar: Dünya geneline bakıldığı zaman gelişmekte olan, az gelişmiş ya da geri kalmış ülkelerde kavga, gürültü ve savaşın hakim olduğunu bunun temel kaynağının eğitimsizlik ve bireylerin kendi geleceklerine dair herhangi bir planlama meşguliyetlerinin olmadığını, bu kişilerin başkalarınca çok rahat yönlendirilebildiğine dikkat çekti.

Timur: “Ülke olarak okuyoruz, okumuyoruz dersek haksızlık olur ancak sosyal medyadan paylaşılan birer cümlelik aşk sözlerini, komik paylaşımları okuyoruz. Derinlemesine bilgi içeren binlerce eser raflarda yerini alıp okuyucu beklerken maalesef beklediği ilgiyi göremiyor. Okur kitlesi daha çok sanal kitle olarak karşımıza çıkıyor. Teknolojinin gelişmesi okumaya darbe vurmamalı. Okuma alışkanlıkları geliştirici çalışmalar yapılmalı.

Sosyal medya terörizmin kullandığı en kolay ve ücretsiz yoldur. Öyle ki bir tıklama ile yüz binlerce kişiyi sokaklara dökebiliyor. Bunun örneğini Mısır yaşadı. Ülkem insanına kitap okumak gazete okumak yakışır.

Okuyan birey bilek gücünü değil beyin gücünü kullanır. Okuma alışkanlığı geliştirmek için aldığım bir karar ile isteyen okullara ve STK’lara ücretsiz söyleşi ve seminerler ile gideceğim. Paylaşımcı bir kültürün bireyi olarak bunu gönüllü olarak başlatacağım. Peşimden yüzlerce yazarın geleceğinden şüphem yok” dedi.

26 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR