Ya öğrenirsin ya da kemanı verirsin!

Büyükşehir Belediyesi’nin Roman gençlere yönelik düzenlediği “Bir Enstrüman Bin Keman Projesi” kapsamında 3 ay sürecek keman kursu başladı. Yetkililer...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi’nin Roman gençlere yönelik düzenlediği “Bir Enstrüman Bin Keman Projesi” kapsamında 3 ay sürecek keman kursu başladı. Yetkililer kursu yarıda bırakanın elinden kemanının alınacağını açıkladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Roman Federasyonları ile işbirliğinde hayata geçirdiği “Bir Enstrüman Bin Keman Projesi” eğitimlerine başlandı. Proje kapsamında Roman gençlere 3 ay boyunca uzman eğitmenler tarafından keman eğitimleri verilecek. Eğitimi yarıda bırakanın ise kemanı elinden alınacak. Roman gençlere dağıtılan kemanların kursu bırakması halinde elinden alınacak olması, çocukların psikolojisini bozacağı gerekçesiyle eleştirilere neden oldu.

KURSU YARIDA BIRAKMAK YOK
Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın hazırladığı proje kapsamında dün başlayan dersler haftada 2 gün ve 6 saat olmak üzere uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Bin öğrenci 10 eğitmene 100’er kişi halinde dağıtıldı ve bu 100 kişi 25’er kişilik 4 gruba ayrıldı. Toplam 40 gruba ayrılan kursiyerler 3 ayın sonunda kullandıkları enstrümanların sahibi olacak. Kursu yarıda bırakanlardan enstrümanları geri alınıp yerlerine yedek kursiyerler alınacak.

ÇOKYAŞAR ÇOK MUTLU
Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar eğitimlerin ilk gününde en az gençler kadar mutlu ve heyecanlı olduklarını ifade ederek, “Türkiye’ye örnek olacak olan projeye sahip çıkan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Gençlerimiz yeteneklerini 3 ay boyunca devam edecek kurslarda açığa çıkartacak. Böylece sosyalleşmeleri sağlanacak. Eğitimlerin ardından ise kurulacak dev orkestra ise bu eğitimlerin asıl meyvesini ortaya çıkaracak” dedi.

10 Şubat 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR