Konca’dan Ramazan Bayramı mesajı

Konca’nın mesajı şu şekilde: Halkımıza… Yeni bir Ramazan Bayramı’nı birlikte karşılarken,  barış, demokrasi ve kardeşliğe her zamankinden fazla ih...

BÜYÜT

Konca’nın mesajı şu şekilde:

Halkımıza…

Yeni bir Ramazan Bayramı’nı birlikte karşılarken,  barış, demokrasi ve kardeşliğe her zamankinden fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde başta Kocaeli halkımız olmak üzere tüm Türkiye halklarının Ramazan Bayramı’nı kutlar, bayramın tüm halklarımıza barış ve huzur getirmesini yürekten temenni ederim.

Bilindiği üzere Türkiye ve Ortadoğu tarihi günlerden geçiyor. Ülkemiz yeni bir koalisyon kurmanın sancılarını yaşarken, Irak’ta, Suriye’de, Kobanê’de, Şengal’de IŞİD zulmünün karanlığı hüküm sürüyor. IŞİD barbarlığı tüm coğrafyada Müslüman kanı dökmekten geri durmuyor.

Adı üzerinde “barış dini” olan İslam inancına mensup halkların yaşadığı coğrafyaların savaşlara, kıyımlara,  emperyalist güçlerin ve yerli gericilerin mücadele sahasına dönüşmüş olması bizleri derdinden üzüyor.  

Bölgede gerçek barış ve huzurun Medine Sözleşmesi’nde de yer aldığı üzere bütün halkların, inançların, kimliklerin eşit, özgür ve bir arada yaşayarak mümkün olacağına inanıyorum.

Türkiye’de ise geçmişten bugüne gelen ve anti demokratik sistemden beslenen yapısal sorunların halkın tüm taleplerine rağmen çözülememiş olması tüm halkımızı endişeye sevk ediyor. HDP Kocaeli milletvekili olarak er ya da geç,  hep birlikte Türkiye’de demokrasi ve barışı tesis edeceğimize inanıyor,  bayramın bu güzel dileklere vesile olmasını diliyor, bu duygu ve düşüncelerle halklarımızın Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.

16 Temmuz 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR