MEB Drama Eğitimleri başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı Hizmetiçi Eğitim Dairesine başvuran 90 kişilik öğretmen grubuna 28 Eylül 2015 tarihinden başlayarak beş gün drama eğitimi vere...

BÜYÜT

Milli Eğitim Bakanlığı Hizmetiçi Eğitim Dairesine başvuran 90 kişilik öğretmen grubuna 28 Eylül 2015 tarihinden başlayarak beş gün drama eğitimi verecek olan Şarlayan; İstanbul, İzmir ve Kocaeli’den dört kişilik drama lideri ekibi kurduğunu ve çalışmalarının hazır olduğunu belirtti. Son olarak Macaristan’da İtalya, Romanya, Yunanistan ve Macaristan’dan katılımcılarla birlikte yaptığı drama çalışması ile gündeme gelen Şarlayan: “Drama Liderliği iyi bir hazırlık dönemi sonrası sürekli gelişme ve yenileşme isteyen bir alan. Ülkemizde drama lideri olabilecek çok insan var. Farklı meslek gruplarında farklı çalışmalar yapılabilir” dedi.

 

HER YERDE DRAMA, HERKESE DRAMA

Her yerde Drama, Herkese Drama projesini hayata geçiren Şarlayan; İstanbul, İzmir ve Ankara başta olmak üzere Gaziantep, Diyarbakır, Antalya, Samsun gibi illerimizde kısa süreli drama eğitimleri planladıklarını dile getirdi.

 

26. ULUSLARARASI DRAMA KONGRESİ İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ’NDE

26. Drama Kongresi’nin İstanbul Üniversitesi tarafından yapılacağını belirten Şarlayan; Doç. Dr. Fehime Nihal Kuyumcu’nun çok başarılı organizasyonlar gerçekleştirdiğini, bu çalışmanın da çok başarılı olacağına inandığını belirtti. Daha önce sevgi ve şiddet üzerine çalışmaları bulunan Şarlayan’ın kongrede görev alması bekleniyor.

23 Eylül 2015 Kocaeli- Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR