Doğan, Karayollarından şikayetçi oldu

Vali Ercan Topaca’nın başkanlığında dün gerçekleşen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda yatırımlar açıklanırken, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan...

BÜYÜT

Vali Ercan Topaca’nın başkanlığında dün gerçekleşen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda yatırımlar açıklanırken, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Karayollarından şikayetçi oldu
3 ayda bir düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı dün valilik binasındaki 100. Yıl Toplantı Salonu’nda yapıldı. Vali Ercan Topaca’nın başkanlığında yapılan toplantıya AKP Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül’ün yanı sıra bölge müdürlükleri, il müdürleri, başkanları, ilçe başkanları, kaymakamları ve müdürlükleri katıldı. Ocak Şubat ve Mart aylarının değerlendirildiği toplantıya katılan yöneticiler, yatırımları, projeleri ve şikayetleri hakkında söz aldı. Toplantıda en çok karayolları hakkında şikayetler dile getirildi. Rakamsal değerlendirmeleri açıklayan Topaca, il bütününde 148 milyon TL yatırım yapıldığını kaydetti.
EN FAZLA YATIRIM BÜYÜKŞEHİRDEN
Toplantıda raporu okuyan Vali Ercan Topaca, 2012 yılı kamu yatırımlarının yatırımcı kuruluşlar itibariyle değerlendirmesini yaparak, en fazla yatırımın ilk üç ayda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 276 milyon yatırım yaptığını kaydetti. Proje bakımından ise yine en fazla projeyi 22 biten proje, 122 devam eden ve 1 tane başlayamayan projelerle Büyükşehir’in gerçekleştirdiğini kaydetti. 2012 yılı kamu yatırımlarının sektörel değerlendirmesini yapan Vali Topaca burada en fazla yatırımın 501 milyon ile genel kamu hizmetlerinin olduğunu belirtti. 2012 yılı kamu yatırımlarının ilçelere göre değerlendirmesinde ise ilçe olarak ise 176 milyon ile Gebze’nin olduğunu ifade etti.
“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK”
Toplantıda söz alan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Karayolları ile ilgili suç duyurusunda bulunduk. İlçeler arası yatırımlarda farklılıklar gözüküyor. Bu kriterler neye göre değerlendiriliyor. Karayolları çalışmalarında yerel yönetimlerin görüşmelerine önem vermeliydi” dedi. Vali Ercan Topaca, bir daha ki toplantı da ağırlıklı olarak karayollarının konuşulacağını ifade ederek Karayollarından ayrıntılı bir sunum ve bilgilendirme istediklerini söyledi.
KÜÇÜK İŞLERDE SIKINTI VAR
Topaca, “Karayolları ile vilayet olarak koordineli olarak çalışıyoruz. Bu zamana kadar bizim her söylediğimize olumlu yanıt verdiler. Karayolları büyük işlerde sıkıntı yaşamıyor, küçük işlerde sıkıntı çekiyoruz” şekliden konuştu. Vali topaca, Dilderesi’ni hızlandırmak istediğini ifade ederek, “2012 içinde çevresinde çay içmek istiyoruz. Çamur ve atık kalmasını istemiyoruz. Tıkandığınız noktada bana getirin. Orada ki şeyleri söküp atacağız” dedi.

“KOCAELİ’Yİ KAYIRIN”
Vali Ercan Topaca, Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden Orhan Camii’nin üst katında sıkıntı olduğunu belirterek istekte bulundu. Başkan Nevzat Doğan, Vakfılar Bölge Müdürlüğü’nün Kocaeli’nin yeterince önemsemediğini ifade ederek, “Kocaeli, Türkiye’nin en tarihi yerlerinden birisidir. Buradaki değerlerimize sahip çıkın. Biz zorlayarak bunları yaptırıyoruz. Buradan yeterince hizmet alıyorduk. Ama bugün öyle değil. Kocaeli çok önemsenmesi gerekir. Birkaç yerle ilgili daha hızlı hareket edilmeli. Orhan Cami’sinin altında da çökme var. Orhangazi ayağa kalksa kılıcıyla sizi uçurur” dedi. Topaca da Vakıf Bölge Müdürlüğüne, “Kocaeli’ni de kayırın şimdiye kadar ihmal edilmiş olabilir. Belediye başkanlarımız da isteklidir. Her zaman böyle tarihe düşkün bir kadro olmayabilir” dedi.

12 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR