Hırsıza pankartlı çağrı!

      Gebze Sultan Orhan Mahallesi’nde reklam firması bulunan Murat Duman ve Zeynep Çakıcı’nın işyerinin bahçesinde besledikleri 3 yaşındaki ‘Ares’ ve...

 

 

 

Gebze Sultan Orhan Mahallesi’nde reklam firması bulunan Murat Duman ve Zeynep Çakıcı’nın işyerinin bahçesinde besledikleri 3 yaşındaki ‘Ares’ ve 2.5 yaşındaki ‘Paris’ adlı kaniş cinsi köpekleri, birer gün arayla çalındı. 3 Şubat Pazartesi akşamı Ares’e yemek vermek için bahçedeki kulübeye giden Murat Duman köpeğin kulübede olmadığını görünce hemen güvenlik kamera kayıtlarını inceledi.

 

AYNI ÇOCUK ÇALDI

Kayıtlarda 12- 13 yaşlarındaki çocuğun bahçeye duvardan atlayarak girip köpeği alıp çıktığını gördü. Ertesi gün saat 13.50 sıralarında Paris’in de kulübede olmadığını fark eden Murat Duman, yine kamera kayıtlarını incelediğinde bu köpeğin de aynı çocuk tarafından çalındığını görünce Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne başvurdu.

 

AFİŞLE ARIYORLAR

İşyerinin ortağı Zeynep Çakıcı, köpeklerle birlikte işyerinde baktıkları kedinin de çalındığını, ancak kedinin gece işyerine geri döndüğünü belirterek, hırsızlık olayını gerçekleştiren çocuğun işyerine yakın bir bölgede oturduğunu düşündüklerini söyledi. Köpeklerin çalınmasına çok üzülen Murat Duman ve Zeynep Çakıcı, ilçenin çeşitli yerlerine köpeklerinin resminin bulunduğu afişler asarak vatandaşlardan yardım istedi. Bu arada afişlerde yardımcı olan vatandaşlara ödül verileceğini duyuran işyeri sahipleri, köpekleri çalan çocuğa da şu mesajı yazdı:

 

KABAK GİBİ ORTADASIN

“Hırsız çocuk. Kamera kayıtlarında kabak gibi ortadasın. 9 Şubat Pazar günü akşamına kadar getir ya da gönder. Eğer gelmezse köpekler, bu kayıtlar ana haber bültenine kadar çıkacak ve yakalanacaksın. Getirirsen seni affedeceğiz. Getirmezsen çocuk mahkemeleri affetmez. Köpeklerimizi bekliyoruz. Affedilmek senin elinde.”

09 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR