“Tramvay trafiği rahatlatacak”

          Ülkemizdeki trafik kazalarının çokluğuna dikkat çeken Başkan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Ülkemizde ne yazık ki, kaza sonucu ölüm v...

BÜYÜT

 

 

 

 

 

Ülkemizdeki trafik kazalarının çokluğuna dikkat çeken Başkan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Ülkemizde ne yazık ki, kaza sonucu ölüm ve yaralanmaların en çok meydana geldiği alan trafiktir. Bu alanda alınan birçok tedbir ve uygulanan cezalara rağmen trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle meydana gelen kazalarda birçok maddi ve manevi kayıplar yaşanmaktadır.

 

TRAFİK BİLİNCİ YERLEŞMELİ

 

Kazaların önüne geçebilmenin veya en aza inmesinin en önemli yolu toplumumuzda trafik bilincinin oluşmasıyla mümkün olacaktır. Bu sebeple trafik kazalarına, trafik konusunda yaşanan olumsuzluklara ve çözüm yollarına odaklanarak toplumun dikkatini çekmek, bu kazalar ile meydana gelen can ve mal kayıplarının önüne geçmek maksadıyla tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi, ülkemizde de Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası olarak kutlanmaktadır.

 

YENİ PROJELER

 

Trafik haftası boyunca olduğu gibi yıl boyu düzenlenecek eğitim ve bilinçlendirmeye yönelik etkinliklerle bireysel ve toplumsal duyarlılık ile trafik bilincinin oluşturulmasına önemli katkı sağlanacaktır. Yeni dönemde İzmit Belediyesi olarak bizlerde yeni projelerimizde bu önemli konuya parmak bastık, özellikle tramvay projemizle merkezdeki trafik akışını rahatlatarak. İzmit halkına rahat bir ulaşım hedefliyoruz. ‘Güvenli Yaşam Eğitim Merkezi’mizle’ birlikte trafik kurallarına dair tüm bilgiler çocuklarımıza aktarılıp, bilinçli bir nesil için çalışmalar yapıyoruz. Küçük yaşlarda verilecek olan bu trafik eğitiminin yanında ortak yaşam alanlarında kişilerin haklarına saygılı olmanın önemi, çocuklarımıza kazandırılmalıdır. Bu düşüncelerle, trafik sorunun çözümünde herkesi sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyorum. Milletimize ve İzmit Halkımıza trafik bilincinin tam anlamıyla oluştuğu, kazaların en asgari düzeye indiği, gereksiz acıların yaşanmadığı, kazasız belasız hayırlı güzel günler diliyorum" dedi.

06 Mayıs 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor mask
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR