Üzülmez: Üyesinin ayağına giden bir KOTO var

Kocaeli Ticaret Odası’nın 7 ilçede 7 iftar programları önceki gün Kartepe ile devam etti. ilçede bulunan Koza Izgara’da gerçekleşen ve yaklaşık 500 d...

Kocaeli Ticaret Odası’nın 7 ilçede 7 iftar programları önceki gün Kartepe ile devam etti. ilçede bulunan Koza Izgara’da gerçekleşen ve yaklaşık 500 davetlinin katıldığı iftar öncesi KOTO Başkanı Murat Özdağ ve Meclis Başkanı Bülent Karagöz, ilçedeki üyeleri iş yerlerinde ziyaret ederek, hem iftara davet etti hem de çalışmaları hakkında bilgi oldu.

 

KALABALIK HEYET

Özdağ ve Karagöz’e ziyaretlerinde KOTO Başkan Yardımcısı Zihni Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri Murat Altun, Fuat Berna, Yusuf Ziya Uludüz, Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Murat Sabri Çakır, meclis üyesi Ali Karslı, meslek komitelerinin başkan ve üyeleri, KOTO Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri Hatice Duysak, Yasemin Ağra Alemdar ve Genç Girişimciler İcra Kurulu Üyesi Fikret Yıldırım eşlik etti.

 

SELZEDELERİ UNUTMADILAR

Üye ziyaretlerine, geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketinden zarar gören işletmeleri ile başlayan KOTO heyeti, ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileterek, oda olarak her zaman desteğe hazır olduklarını söyledi. KOTO heyeti, yapılan ziyaretler sırasında odanın çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Özellikle, Kartepe Arslanbey OSB içinde faaliyet gösterecek olan Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kalifiye eleman sorununa çözüm getireceğini söyledi.

 

PROTOKOL DE KATILDI

Öte yandan büyük ilgi gösterilen KOTO’nun Koza Izgara’daki iftarına ilçe protokolü de ilgi gösterdi. Yemeğe, Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, İlçe Emniyet Müdürü Yağız Sağdıç, İlçe Jandarma Komutanı Vekili Kadir Kaya, AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, MHP Kartepe İlçe Başkanı Murat Kalender, İlçe Müftüsü Mustafa Nürgün ve STK’lar da katıldı.

 

“GELİŞİM ATAĞI BAŞLATALIM”

Oruçların açılmasının ardından üyelere seslenen KOTO Başkanı Murat Özdağ, yoğun ilgi nedeniyle konuklarına teşekkür ederek, “2014 yılında 89 işletmemiz Türkiye’nin en büyük 500 firması arasında yer aldı. Bu firmalardan 4’ü Kartepe’de. Kocaeli’nin gelişmesinde en önemli pay sahibi ilçelerin başında Kartepe geliyor. Kartepe, üretim merkezleriyle, lojistik ağlarıyla ve turizm potansiyeliyle gelişime ve değişime çok açık. Bu potansiyeli ortaya çıkarmak için iş dünyası ve yerel idareciler bir araya gelerek yerelden ulusala gelişim atağı başlatmalıyız” dedi.

 

ÜZÜLMEZ KOTO’YU ÖVDÜ

Daha sonra konuşan belediye başkanı Hüseyin Üzülmez de KOTO’ya övgüler dizdi. Kocaeli Ticaret Odası’nın sadece belge veren bir kurumdan, yeni vizyona uygun şekilde yönetilen bir kuruma dönüştüğünü dile getiren Üzülmez, “Artık üyelerinin ayağına giden, en küçük derdinde yanında olan bir KOTO var. Tüccarlarımız, ilçemizin ve ülkemizin gelişmesine katkı sunuyor. Biz belediye olarak bir adım yaklaştık, tüccarlarımız koşarak geldi” ifadelerine yer verdi.

02 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR