Kocaeli’den Başbakan geçti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’daki programına gitmek için Cengiz Topel Havaalanı’na indi.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’daki programı...

BÜYÜT


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’daki programına gitmek için Cengiz Topel Havaalanı’na indi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’daki programına gitmek için Cengiz Topel Havaalanı’na indi. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı havaalanı ve çevresi, Başbakan’ı görmek isteyen vatandaşlarla doldu. Başbakan Erdoğan’ı karşılamaya Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, AKP Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, AKP Kartepe İlçe SKM Başkanı Muharrem Top, eski Köseköy Belediye Başkanı Habip Sarman ile Aday Adayları Ahmet Batmanlı, Ali Koç, Ergün Berdan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın iniş yaptığı Cengiz Topel Havaalanı’nda, inişten önce yoğun güvenlik önlemleri alındı. Polis ve korumaların kuş uçurtmadığı bölgede, biri askeri diğeri polis olmak üzere iki helikopter, havaalanı üzerinde kontroldeyken, alanın çevresi de polis tarafından sürekli kontrol halindeydi.

VATANDAŞA OYUNCAK DAĞITILDI
Başbakan’ı görmek için havaalanı önüne gelen vatandaşlara, yetkililerce oyuncak dağıtıldı. Dağıtım yapılan aracın etrafında kısa süreli bir izdiham yaşanırken, oyuncakların bitmesiyle durum normale döndü. Başbakan Erdoğan’ın uçağı ise 14.30 sularında Cengiz Topel Havaalanı’na iniş yaptı.

HALKI SELAMLAYARAK GİTTİ
Havaalanına iniş yapan Erdoğan çifti yoğun güvenlik önlemleri arasında, kendilerini karşılamaya gelen vatandaşları selamlayarak yollarına devam etti.

CEMAAT SON DAKİKAYA
KADAR BAŞBAKANI BEKLEDİ
Başbakan ile omuz omuza namaz kılmak isteyen cemaat hayal kırıklığına uğradı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, bir gün önce bildirilen programa göre Başbakan sabah 11’de Cengiz Topel’e gelecekti ve cuma namazını Kartepe İbrikdere’de bulunan Selimiye Camii’nde kılacaktı. Program değişti, başbakanın geliş saati 14.30 olarak belirlendi. Program değişikliğinden habersiz olan cami cemaati ise başbakan ile cuma kılacak olmanın hevesiyle caminin yolunu tuttu. Sıkı güvenlik önlemleri alındı. Kocaeli ve Sakarya polisi çevrede önlem aldı. Başbakanlık koruma ekipleri, çevrede kuş uçurtmadı. Jammerlar kuruldu. Tüm tedbirler, başbakanın geleceği planlanarak alındı. Cami halıları yıkandı, bozuk olan musluklar yenilendi, caminin avlusu ve çevresi temizlendi ve yıkandı. Başkanın programı saatler önce değişmişti. Ancak ne alınan önlemler sonlandırıldı, ne de ümitler kesildi. Cemaat son dakikaya kadar başbakanı bekledi.

27 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR