Festival, dostluk köprüsünü güçlendirdi

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan Pişmaniye ve Hoşgörü Festivaline katılan yabancı konukları Gölkaypark’ta ağırladı.Gölkaypark’taki etkinliğe Ma...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan Pişmaniye ve Hoşgörü Festivaline katılan yabancı konukları Gölkaypark’ta ağırladı.

Gölkaypark’taki etkinliğe Macaristan Estergon Belediye Başkanı Eva Tetenyı, Sırbistan Nis Belediye Başkanı Milos Sımonovıc, Gagavuzya Çadır Lunga Belediye Başkanı Georgi Marangos, Sırbistan Zajecar Belediye Başkanı Bosko Nıcıc, Avusturya Carnuntum Belediye Başkan Yardımcısı Sven Ladek, ABD Konsolosu Scott Kliner, Avusturya Konsolosu Paul Jeneveın, Macaristan Konsolosu Monika Horvath, İtalya Büyükelçisi Gianpolo Scarante, Rusya Müsteşarı Andrey Buravov, Malta Fahri Büyükelçisi Oruz Teoman ve Avusturya Art Carnuntum Derneği Başkanı Piero Bordın katıldı.

FESTİVAL HEDEFİNE ULAŞTI
Yabancı konuklarını Gölkaypark’ta ağırlamaktan mutlu olduğunu belirten İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Sizler Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birinde ve o şehrin en iyi yerindesiniz. Hepiniz çok farklı ülkelerden temsilciler olarak buradasınız. Türk geleneklerinde misafirler her zaman baş tacıdır. Belediye olarak sizleri en iyi şekilde ağırlamaya çalıştık. Burada bulunan kardeş belediyelerle sıcak ilişkilerimiz devam edecek ve umuyorum ki yeni kardeş belediyelerimiz olacak ve karşılıklı ziyaretlerde bulunarak dostluklarımızı geliştireceğiz. Seneye tekrar burada buluşmak üzere davetimize katılarak festivalimizi onurlandırdığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

GÖLKAYPARK’A HAYRAN KALDILAR
İzmit’te bulunmaktan çok mutlu olduklarını belirten yabancı konuklar da “ İzmit ve Gölkaypark mükemmel bir yer. Gördüğümüz sıcak ilgiyi hiçbir zaman unutmayacağız. Pişmaniye festivali ve açılışı yapılan hoşgörü anıtı kardeşliğin ve barışın gelişmesi için çok önemli bir uluslararası adımdır” diyerek Başkan Doğan’ı kendi ülkelerine davet ettiler. Karşılıklı hediyeleşmenin ardından Doğan ile beraber yabancı konuklar hep birlikte halay çektiler.

26 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR