TDP’nin toplantısında konuşan Sabit Kaya:

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği bilgilendirme toplantısında konuşan İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, “Sorunlarınızı bizlere iletin....

BÜYÜT

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği bilgilendirme toplantısında konuşan İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, “Sorunlarınızı bizlere iletin. Devlet, sorunları çözmek için vardır” dedi.

İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, vatandaşlara yönelik düzenlediği bilgilendirme toplantılarına devam ediyor. Önceki akşam Kuruçeşme Yeni Mahalle’de bulunan Merkez Asma Altı Kıraathanesi’nde düzenlenen toplantıya İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İzmit İlçe Emniyet Müdürü Güner Yılmaz, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Mehmet Gölükçü, Kuruçeşme Polis Karakolu Amiri Eren Rençber, Yeni Mahalle Muhtarı Tuncay Aşkın, mahalle halkı ve vatandaşlar katıldı.

“Toplantıları önemsiyorum”
Toplantının açılış konuşmasın yapan mahalle muhtarı Aşkın, vatandaşlara seslenerek “Çevrenizde gördüğünüz, yaşadığınız sorunları yetkililere birinci ağızdan ulaştırmak sizin elinizde. Onlar devlet adına buradalar ve sizlerin sıkıntılarını, sorunlarını, varsa isteklerinizi dinlemek için buradalar. Sorunlarınızı onlarla paylaşın” dedi. Aşkın’ın ardından Kaymakam Sabit Kaya, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nün mahallelerde düzenlediği bilgilendirme toplantılarını çok önemsediğini belirterek sözlerine başladı.

“Elimizden geleni yapıyoruz”
Kaymakam Kaya, “Vatandaşlarımızın bir bölümü dertlerini sıkıntılarını söylemekten, yetkililerle konuşmaktan, telefon açmaktan çekiniyorlar. Belki de sorunları ile ilgilenilmeyeceğini düşünüyorlar. Ama aramadan, derdinizi anlatmadan asla çare bulamayız. Sıkıntılarınız, sorunlarınız olduğunda bizi ve emniyet güçlerini aramaktan çekinmeyin. Siz iyi niyetli olduğunuz sürede sorunlarınıza elbet bir çare bulunur. Eğitim, sağlık ve yoksullukla ilgili konularda da elimizden geleni yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Okullara önem veriyoruz”
Sabit Kaya şöyle devam etti: “Sizler, sorunlarınızı sıkıntılarınızı beni ziyaret ederek de ulaştırabilirsiniz. Devlet, vatandaşların sorunlarını çözmek için vardır. Tolum Destekli Polislerin bu projeyi yürüten ekibini de takdir ediyorum.” Kaymakam Sabit Kaya’nın ardından söz alan Güner Yılmaz, “Okul giriş ve çıkışlarına çok önem veriyoruz. Giriş ve çıkış saatleri mutlaka birer ekip tarafından takip ediliyor. Okula dışardan müdahale etmek isteyenler önleniyor” dedi. Katılımın yoğun olduğu ve sohbet havasında geçen toplantıda vatandaşlar, sorunlarını ve önerilerini yetkililere birebir ilettiler.

22 Aralık 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR