Sefa Sirmen; “Tek konuşulan belediye başkanıyım”

CHP eski Kocaeli Milletvekili Sefa Sirmen, CHP İzmit ilçe örgütüne gecikmiş bir hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. İlçe Başkanı Selman Yıldırım’ın çal...

BÜYÜT

CHP eski Kocaeli Milletvekili Sefa Sirmen, CHP İzmit ilçe örgütüne gecikmiş bir hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. İlçe Başkanı Selman Yıldırım’ın çalışmalarını başarılı bulduğunu dile getiren Sirmen küçük bütçelerle İZAYDAŞ, Yuvacık Barajı ve doğalgaz projesi gibi başarılı projelere imza attığını dile getirerek, ‘Başbakan bile hala beni konuşuyor, tek konuşulan belediye başkanıyım” dedi

CHP eski Kocaeli Milletvekili Sefa Sirmen, CHP İzmit ilçe örgütüne gecikmiş bir hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. CHP İzmit ilçe örgütü yönetim kurulu ve belediye meclis toplantısının olduğu günü seçen ve herkesle aynı anda sohbet etmek isteyen Sirmen, toplantı öncesinde ilçe binasına geldi. Çok sıcak ve samimi karşılanan Sirmen, partideki herkesle tek tek tokalaşarak selamlaştı. İlçe yönetimini ziyaret eden Sirmen yapılan çalışmalardan memnun olduğunu dile getirerek “İzmit ilçe örgütünü ilk kez ziyaret ediyorum. Yaptıkları çalışmalardan oldukça memnunuz. Çok iyi çalıştıklarını söyleyebilirim. Bugün burada karşılıklı görüş alışverişinde bulunacağız. Belediyeyi almanın hazzını ve gururunu yaşayan bir örgüt olmasını diliyoruz. 89’lu yıllarda SHP’nin yaptığı atılımı şimdi İzmit İlçe teşkilatından bekliyoruz” dedi.
“7-8 MİLYAR DOLARA SATILIR”
CHP'li belediye meclis üyesi Fikret Gökmen'in Yuvacık Barajıyla ilgili açıklamalarına Sirmen eleştirilere cevap vererek başladı. Sirmen “3 dönem belediye başkanlığı yaptığım dönemde 2 milyar dolar gelirimizle hem Yuvacık barajını, hem çöp tesislerini hem de şu an ilde ne varsa onların hepsini yaptık. Şimdi ise yıllık olarak belediyeye 2 milyar dolar geliyor. 860 milyon dolara mal ettiğimiz Yuvacık Barajı şu an satılsa 7-8 milyar dolara satılır” dedi. En çok suçlanan belediye başkanı benim diyen Sirmen, siyasette yer almayacağını dile getirdi. AK Parti ve MHP’ye geçme gibi bir durumunun olmadığını da dile getiren Sirmen “ Ben yıllardır çizgimi bozmadım ve İzmit’i kokan kasaba bile olmayan bir şehir olarak devraldık. Ama 15 yılda 2 milyar dolar bütçe ile doğalgaz projesi, Yuvacık Barajı projesi ve İZAYDAŞ gibi çok önemli projeler gerçekleştirdik” dedi.
“SUÇLAMAYI SEÇİYORLAR”
Kendisine yapılan yanlışların telafisinin olmadığını söyleyen Sirmen “Bugüne kadar bizim yaptığımız hizmetlerin üzerine böylesine büyük ne yaptıklarını iktidara sormak lazım. İktidarda olanlar yapacakları işleri olmadığı zaman, projeleri olmadığı zaman en kolay yaptıkları iş olan suçlamayı seçiyorlar. Bunların yaptıkları iş çamur at izi kaslındır. Bir Başbakan'ın yıllardır eleştirdiği başka belediye başkanı yoktur. Bana yapılan yanlışların telafisi yoktur. Ben hiçbir göreve talip değilim. Arkadaşlarımızla birlikte çalışacağız. Biz artık sıvamızı savdık, gençleri denemek lazım. Erken seçime CHP evet demelidir. Ama CHP her zaman seçime hazır bir parti olmalıdır. İlyas Şeker, halk için proje üretmektense saçma sapan muhalefetteki kişilere saldıran bir şey yapıyor. Daha önce bizi eleştirenler daha sonra şapkalarla halkın karşısına çıkarak bu tesislerden 20 tane daha yapmak lazım diyorlar” diye eleştirdi.
“TALEP GELSEYDİ DE YAPMAZDIM”
Karamürsel'deki kadınlar plajı ile ilgili de görüşlerini açıklayan Sirmen “Ben eğer bana öyle bir talep gelseydi de yapmazdım. Çünkü plajda isteyen aileler denize girmek istediklerinde giriyorlar. Daha önce kimseye görünmeden denize giriyorlardı. O zaman ihtiyaçlarını gideriyorlardı. Zaten bu yapılan denize duvar çekmek de yasal değil. Biz ilk belediyeyi aldığımızda maaşları bile ödenmeyen hatta kasaba bile olmayacak burayı en sayılı illerden bir tanesi yaptık. Son olarak KEV'in kiralanıp otel yapıldığının sorulmasına üzerine Sirmen “Biz orayı otel olarak kiraya vermedik. Biz orayı tesisler olarak kiraya verdik. Daha önce Kocaelispor oradan yararlanıyordu. Ama ne elektrik, ne doğalgazını ödeyebildi. Hatta bekçi bile koyamadığı için binalarda hırsızlık olmaya başladı. Bu yaşananların sorumlusu kamuoyu tarafından bilinmektedir. İstense Kocaelispor sanayi kenti olması nedeniyle dünyanın en iyi kulübü yapılabilir” dedi.
“ÇÖZÜM BULUNMALI”
Sirmen’den sonra söz alan Yıldırım 2004 yılından beri hiç otopark yapılmadığını ve otopark için alınan paraların nereye harcandığının bilinmediğini talep etti. Eleştirilerine devam eden Yıldırım ; “ Biz zaten 89’lu yılların SHP’sini örnek alıyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri hedefimizin İzmit belediyesi olduğunu dile getirdik ve bu yönde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bunlardan biri de İzmit belediyesi tarafından yapılan asansör ihalesi. Biz bu ihale ile ilgili hukuk komisyonumuzda çalışmalar yapıyoruz ve ihale iptali ile ilgili dilekçelerimizi adli mercilere ileteceğiz. Vatandaşlarımız da bu konuda bizlerden dilekçe örneklerini alabilirler. Ayrıca Acısu Parkı, Cumhuriyet Parkı ve yapılan yol çalışmaları İzmitlileri ve özellikle esnafı zor duruma düşürüyor. Bu konuya biran önce hız verilmesini ve çözüm bulunmasını talep ediyoruz” dedi.

05 Eylül 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR