EMO’da seçim günü

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Kocaeli Şubesi’nin 9. olağan genel kurulu dün KSMMMO binasında gerçekleştirildi. Tamamlanan genel kurulun ardından...

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Kocaeli Şubesi’nin 9. olağan genel kurulu dün KSMMMO binasında gerçekleştirildi. Tamamlanan genel kurulun ardından EMO üyeleri bugün sandık başına gidecek. Mevcut başkan Mehmet Fidan’ın aday olmadığı ve Atalay Tercan’ın tek aday olarak girdiği genel kurula EMO Genel Başkanı Hüseyin Yeşil, Avrupa Birliği eski Bakanı Ali Haydar Konca, EMO genel merkez yöneticileri, çeşitli oda başkanları ve EMO üyeleri katıldı. Kongrenin divan başkanlığını Hayri Yakasız üstlenirken, yardımcılıklarını ise Arif Dolma, Erdal Aslan ve Havva Keleş gerçekleştirdi.


“FATURASI AĞIR OLACAK”

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Mehmet Fidan, “AKP döneminde en sert biçimde uygulanan özelleştirme süreci ülkemizi olumsuz etkilemiştir. AKP hükümetinin uygulamaları ve baskıları sebebiyle Türkiye zor bir dönemden geçmektedir. Elektrik üretimindeki özelleştirmenin tamamlandığı zaman bize çıkarılacak faturalar çok daha yüklü olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

“İÇİNDEN ÇIKILMAZ HAL ALDI”

Türkiye’nin nükleer çöplüğe dönüştürüleceğini iddia eden Fidan, “Türkiye’nin nükleer santrale ihtiyacı yoktur. Tüm dünya nükleer santrallerden kurtulmaya çalışırken, Türkiye bir nükleer çöplük haline getirilmeye çalışılmaktadır. Ayrıca nükleer enerji kullanılabilecek en pahalı enerji çeşididir. AKP hükümeti ülkemizde anlamsız bir enerji politikası uygulamaktadır. Temel bir gereksinim olan enerjiyi devlet yaptığı özelleştirmelerle içinden çıkılmaz bir hale sokmuştur” dedi.

 

“TAMAMEN BAŞKANLIK SİSTEMİ İÇİN”

EMO Genel Başkanı Hüseyin Yeşil ise yeni anayasa görüşmelerini değerlendirdi. Yeşil, “Yeni anayasa tamamen başkanlık sistemi içindir. Yapılmak istenen anayasa gerici bir yapılanma girişimidir. Hitler yaklaşımları yeniden canlandırılmak istenmektedir. Cuma namazı düzenlemesi de toplumun din kurallarına göre yaşatılmasına hazırlıktır. Buna onay veren muhalefet de bunun masumane bir yaklaşım olmadığını görmelidir. İktidar her türlü kamu kuruluşunu susturmayı hedeflemektedir” şeklinde konuştu.

 

TEŞEKKÜR ETTİ

Kongrede son olarak konuşan başkan adayı Atalay Tercan, “EMO Kocaeli Şubesi yönetimine seçildikleri günden bu yana gösterdikleri gayret ve emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. 62. yılına giren örgütlülüğümüzün tarihsel birikimi azımsanamaz. Bundan sonraki dönemde de örgütlülüğümüz devam edecektir. EMO, bugüne kadar nasıl örgütlü bir mücadele ortaya koyduysa bundan sonra da koyacaktır” dedi.

Atalay Tercan’ın Yönetimi
Aykut Halamoğlu

Suat Özkoç

Salih Börekçioğlu

Bayram Etkar

Kerem Bıyıklı

İsmail Üretürk.
 

Denetim Kurulu
Devrim Sarı

Kazım Polat

Kamil Erebay

10 Ocak 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR