Başkanlar, İzmit’teki yatırımlara hayran kaldılar

Kocaeli’ndeki ilçe belediye başkanları bundan böyle belirli zamanlarda bir araya gelerek yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alışverişinde bulunacaklar....

BÜYÜT

Kocaeli’ndeki ilçe belediye başkanları bundan böyle belirli zamanlarda bir araya gelerek yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alışverişinde bulunacaklar. Böylelikle kent ölçeğinde yapılan çalışmalarla ilgili daha sağlıklı bir bilgi ağı oluşacak. Bu projenin ilk buluşması İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ev sahipliğinde gerçekleşti. Konuklarını ilk olarak belediye hizmet binasında ağırlayan Başkan Doğan, meslektaşlarına birimlerin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
 
HİZMET MASALARINA ÖZEL İLGİ
İzmit Belediyesi’ndeki buluşmaya 11 ilçe belediye başkanından ikisi dışında tamamı katıldı. Derince ve Kandıra belediye başkanları mazeretleri nedeniyle toplantıya katılamazken, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş ve Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman buluşmada yer aldı. Konuk Başkanların Belsa’daki incelemelerinde en çok ilgisini çeken birimler hizmet masaları oldu. Sadece muhtarlara yönelik hazırlanan “Muhtarlık Hizmet Masası” vatandaşın sorunlarına hızlı ve kaliteli hizmetle karşılık vermeyi amaçlayan “Süper Hizmet Masası” ve çocukların haklarının korunmasına yönelik Türkiye’de bir ilk olarak kurulan “Çocuk Hakları Masası” konuk başkanlardan büyük takdir topladı. Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Gelir Birimini de gezen başkanlar numaralı banko sistemi uygulamasını dikkatle incelediler.
 
BAŞKANLARDAN PROJELERE TAM NOT
Konuk belediye başkanları sabahın erken saatlerinde yaptıkları belediyedeki kısa turun ardından bir süre önce yeni haliye hizmete giren Belsa Taksi Durağını’yi gezdi. Taksi durağının mimarisini çok sıra dışı bulduklarını söyleyen başkanlar, Doğan’dan bu konuda bilgi aldılar. Doğan, durakların kentin sembolü olan Saat Kulesi’nin mimari yapısından esinlenerek yapıldığını söyleyerek “ Bu modelin patenti belediyemize aittir. Bu model bir taksi durağını İzmit dışında görebilmeniz mümkün değil. Hem kentin tanıtımına bir katkısı olması amacıyla, hem de taksici esnafımızın daha sağlıklı şartlarda hizmet vermesi için duraklarda bu tür bir yenilemeye gidildi” şeklinde konuştu. Heyet, daha sonra  Gölkaypark’a geçti. Burada tesisi inceleyen başkanlar kahvaltı yaparak karşılıklı görüş alışverişinde bulundular. Başkanların ortak görüşü Gölkaypark tesisinin çok nitelikli olduğu yönündeydi.  Bataklığa dönüşmüş bir alandan böyle bir tesisi ortaya çıkardığı için Başkan Doğan’ı kutlayan meslektaşları, sık sık Gölkaypark’ı ziyaret edeceklerinin de mesajını verdiler. 
 
FEVKALADE İŞLER
Konuk başkanlar, Gölkaypark’ın ardından Cephanelik Spor Kompleksi’ni gezdi. Bu büyüklükte bir tesisin amatör sporun hizmetine verilmesinin çok önemli bir olay olduğunu söyleyen Başkanlar, tesisin kentin sportif gelişimine büyük katkılar sağlayacağı görüşünü ifade etiler. Geziyle ilgili izlenimlerini aktaran Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İzmit’in değişimine tanık olduklarını söyleyerek “ Gölkaypark ve Cephanelik ile ilgili haberleri gazetelerden ve televizyonlardan takip ediyorduk. Ama bir kez daha anlaşıldı ki, çalışmalar resimde durduğu gibi durmuyor. Buraya gelince işin içinde ne kadar emek olduğunu gördük. Başkan Doğan’ı yürekten kutluyorum. Bugün burada İzmit’in değişimine hep birlikte tanık olduk” dedi. Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak da yapılan çalışmaları “fevkalade” olarak nitelendirerek “ Hepsi ilçenin değerini arttıran çalışmalar olmuş. Aslında tüm ilçelerde çok önemli işler yapılıyor. Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde  Kocaeli’nin çehresi değişiyor. Güzel bir buluşma oldu. Karşılıklı bilgi alışverişi açısından bu tür organizasyonları son derece yararlı buluyorum. Başkan Doğan’a konuk severliği için teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Doğan da meslektaşlarını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, konuklarına teşekkür etti.

29 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR