Anaların gözyaşları dinmeli

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, dernek ziyaretlerine Dilovası Muşlular Derneğiyle devam etti. Muşlular Derneğine konuk olan Başkan Yaman, çözüm...

BÜYÜT

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, dernek ziyaretlerine Dilovası Muşlular Derneğiyle devam etti. Muşlular Derneğine konuk olan Başkan Yaman, çözüm süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulunurken, "Son 30 yılda 50 bin kardeşi birbirine kırdırdılar. Artık anaların gözyaşları dinmeli" diyerek AK Parti hükümetinin başlattığı çözüm sürecine Muşlular'dan destek istedi.

Başkan Yaman'ın dernek ziyaretleri tüm hızıyla sürüyor. Yaman son olarak Dilovası Muşlular Derneği'nin konuğu oldu. Muşlular Derneği'nde yapılan toplantıya Dilovası Belediyesi Başkan Yardımcılar Edip Bingöl, Muhiyettin Gültekin, Aydın Özel, AK Parti Dilovası İlçe Başkan Yardımcısı İhsan Şanlı, Ekonomik İşler Başkan Yardımcısı Dilaver Güngör, AK Parti Gebze İlçe Başkan Yardımcısı Korkmaz Çiçek, Dilovası Muşlular Derneği Başkanı Şemsettin İnalkoç ve vatandaşlar katıldı.

SEÇİLENLER HESAP VERMELİ
Muşlular Derneği'nde 4 yıllık icraatlarını anlatan Başkan Yaman “Halk adına seçilenlerin, halka hesap vermesi demokrasinin güzelliğidir. Halkımızın vergilerinin nerelere harcandığının hesabını vermek için bu akşam sizlerin yanına geldim. Dilovası'n da son 4 yılda çok önemli yatırımlar yapılarak alt yapıdan üst yapıya, eğitimden sağlığa, çok önemli yatırımlar gerçekleşti Yatırımlarımız yine aralıksız sürmektedir. Biz göreve geldikten sonra hiçbir ayrım yapmadan herkese hizmetin en iyisini ulaştırmak için çalıştık. Dilovası'nda yaşanan değişim ve dönüşüm artık net bir şekilde görülmektedir.

YARINLARIMIZI DÜŞÜNDÜK
Belediye olarak Dilovası halkının en iyi hizmeti alabilmesi için hiçbir görevden kaçmadık. Dilovası'nın geleceğini düşünerek yarınlarımız olan çocuklarımızı düşünerek görevimiz olmasa da eğitime ve sağlığa önem verdik. Eğitimde Kocaeli'nin ilk eğitim kampüsünü hayata geçirdik. Çocuklarımızın eğitimine destek verdik. Şehrin görüntüsünü değiştiren eksiği kısa süre sonra giderilecek olan Batı kavşağımızı hayata geçirdik. Doğu Kavşağıızda istimlak çalışmaları bitti. Yakında temeli atılacak. Kültür Merkezimizin temelini attık. İnşallah önümüzdeki sene Dilovası halkının hizmetine girecektir. Tavşancıl sahilimizi halkımızın hizmetine açtık.

DEVLET HASTANESİ OLACAK
Halkımız güzel yaşamıyorsa makamların ve mevkilerin değeri yoktur dedik ve Dilovası halkının en büyük isteği olan hastanemizi yaptık. İnşallah kısa bir süre sonra hepbirlikte açılışını yapacağız. Ayrıca yakında açılışını yapacağımız hastanemiz Derince'ye bağlı Gün Hastanesi olacaktı. Ancak Dilovası'nı ve Dilovası halkını seven Bakanımız Nihat Ergün ve Valimiz Ercan Topaca'nın desteği ile 50 yataklı hastanemiz 75 yataklı Devlet Hastanesi olacak. Ve iki ameliyathane kurulması içinde çalışmalar sürüyor" dedi.

BU ÜLKE HEPİMİZİN
Başkan Yaman, sunumun ikinci bölümünü AK Parti hükümetince başlatılan çözüm sürecine ayırdı. Yaman çözüm süreciyle ilgili yaptığı konuşmasında; "Bu ülke hepimizin. Bin yıllardır hep beraber bu ülkede kardeşçe yaşadık. Tarihte bakıldığı zaman bu ülke için hep birlikte kan verdik, can verdik. Bunun en güzel örneği Malazgirt Zaferi'dir. Malazgirt kardeşliğin en güzel göstergesidir. Birileri yüz yıllardır bu ülkeyi yok etmek için insanlarını birbirlerine kırdırmak için uğraştılar.
ANALARIN GÖZYAŞLARI DİNMELİ
Bu ülkede birileri tek tip insan yaratmak adına son 30 yılda Anadolu kendi çocuklarını yedi. Bu ülkede asla yapılmaması gereken şeyleri yaptılar. Bu ülkenin evlatlarını Türkler ve Kürtler diye ayırarak birbirlerine kırdırdılar. 50 bin insanımızı birbirine kırdırdılar. Anaların gözyaşları dinmek bilmedi. Bu barış süreci, kardeşlik süreci dediğimiz sürece, Dilovası önemli bir modeldir. Burada Karadeniz'lisiyle de, Doğulusuyla da yıllardır kardeşçe yaşıyoruz. Bizler kardeşiz. Kıblemiz bir, bayrağımız bir, inancımız bir, vatanımız birdir. Bu ülke herkese yeter.

MUŞLULAR'DAN ÇÖZÜME DESTEK İSTEDİ
Bu barış sürecinde, kardeşlik sürecinde herkese çok büyük iş düşüyor. Başbakanımız bu yola çıkarken söyledikleri beni oldukça cesaretlendirdi. Barış süreci ülkemizin geleceği açısından oldukça önemli bir gelişmedir. Çocuklarımızın barış ortamında yaşaması için atılan bu önemli adım başbakanımızın cesur adımları ile atılmıştır. Bu yola çıkarken "Gerekirse baldıran zehiri içerim" sözündeki kararlılığı Başbakanımızın akan kanı durdurmaktaki kararlılığını ortaya koymuştur. Ancak birileri bu süreci sekteye uğratmak için uğraşıyor. Onlar bir avuç azınlık. Onlara bakıp şevkiniz kırılmasın. Anaların gözyaşlarının dinmesi için herkese gibi Muşlu kardeşlerime de büyük iş düşüyor" şeklinde konuştu.

23 Nisan 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR