CHP’de listeler askıya çıkıyor

Haziran ayında alınan bu kararın ardından kongre hazırlıkları başladı. Delege listeleri yarın (Salı günü) askıya çıkıyor. Sırasıyla mahalle, ilçe ve...

Haziran ayında alınan bu kararın ardından kongre hazırlıkları başladı. Delege listeleri yarın (Salı günü) askıya çıkıyor. Sırasıyla mahalle, ilçe ve il delegelerinin seçileceği süreç, aralık ayında, kurultayda parti genel başkanı seçimiyle son bulacak.

 

SEÇİMLER ERTELENMİŞTİ

22-23 Mayıs 2010'daki 33. olağan kurultayında genel başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra seçimli gidilen 3 kurultaya tek aday olarak girmiş ve genel başkan seçilmişti. CHP’de Kılıçdaroğlu döneminde iki de tüzük kurultayı gerçekleştirildi. Seçimler sonrası kontenjan uygulamasına sınırlama getireceğini belirten Kılıçdaroğlu, tüzükte yapılan değişiklikle bir kez kontenjan kullananların bir daha kontenjan hakkı olmayacağını kaydetmişti. Hilal GÜDÜCÜ

 

CHP’DE KONGRE SÜRECİ

 • 28 Temmuz Salı günü saat 10.00’da asılan listeler, 3 Ağustos saat 18.00’e kadar askıda kalacak.
 • Çıkan listelere herhangi bir konuda itirazı olanlar, listelerin asılı kaldığı süre boyunca yani 28 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında CHP İlçe Başkanlıkları’na veya CHP İl yönetimine itirazda bulunabilecek.
 • İtiraz edecek kişilerin ilçe yönetimine veya il yönetimine itirazda bulunma hakkı var, ancak kayıtlı oldukları ilçelere başvurulması öneriliyor.
 • İlçeye yapılan itirazlar, 5 Ağustos tarihinde CHP İlçe Yönetim Kurulları tarafından yapılacak toplantılarda görüşülecek ve karara bağlanacak. Alınan kararlar CHP Kocaeli İl Başkanlığı’na iletilecek.
 • İlçelerden çıkan itiraz kararlarına karşı çıkanlar, CHP İl Başkanlığı’na dilekçe vererek itirazda bulunabilecek.
 • CHP İl Başkanlığı’na yapılan itirazlar, 7 Ağustos’ta yapılacak olan yönetim kurulu toplantısında görüşülecek. Görüşmelerin ardından alınan kararlar açıklanacak.
 • CHP İl Başkanlığı, 12 Ağustos tarihinde yapacağı toplantıda gelen itirazların değerlendirmelerini ve ilçelerden gelen kararları tekrardan görüşecek ve kesin listeleri yayınlayacak.
 • 15 Ağustos Cumartesi tarihinde mahalle delegelerinin seçimleri yapılacak ve 6 Eylül Pazar günü tamamlanacak.
 • 28 Eylül Pazar günü, ilçe delege seçimleri yapılacak ve 25 Ekim Pazar günü sona erecek.
 • 11 Kasım Çarşamba günü il delege seçimleri yapılacak ve 29 Kasım Pazar günü sona erecek.
 • Mahalle, ilçe ve il delegelerinin seçiminin ardından son olarak Ankara’da bulunan genel merkezde Aralık ayı içerisinde yapılacak olan 35. olağan kurultayın tam tarihi belirlenecek.

27 Temmuz 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR