Melisa daha önce de intihara teşebbüs etmiş!

Ölümlerinde hala bir sır perdesi olan iki talihsiz gençten biri olan Melisa Fıçıcı’nın bundan 2 - 3 ay kadar önce hap içerek intihara teşebbüs ettiği...

Ölümlerinde hala bir sır perdesi olan iki talihsiz gençten biri olan Melisa Fıçıcı’nın bundan 2 - 3 ay kadar önce hap içerek intihara teşebbüs ettiği ortaya çıktı.

 

İki gencin Kandıra Cebeci sahilinde ölü bulunmalarının arkasından ayrıntılar bir bir ortaya çıkıyor. Ölümlerinin ardından bilgi almak için ulaştığımız, Ziyatcan Yağcı’nın eski kız arkadaşı olduğunu söyleyen Gamze Nur A., Melisa’nın okulu bırakmadan önce lisede sınıf arkadaşı olduklarını, Ziyatcan ile de kısa bir süre sevgili olduklarını belirtti. Gamze, Ziyatcan’ın kısa bir süre öncesine kadar kendisiyle barışmak istediği ifade eden mesajlar da gönderdiğini söyledi.

 

“ZİYATCAN BANA SÜREKLİ MESAJ ATIYORDU”

Ziyatcan ile okuldan ayrılmadan önce kısa bir süre sevgili olduklarını iddia eden Gamze Nur A., “Ziyatcan ile kısa süre sevgili olduk ama onun dışında da arkadaştık. Ziyatcan’la Facebook’tan konuşuyorduk. Melis de Ziyatcan’ın en yakın arkadaşıydı. Ben Ziyatcan’la geçen sene ayrılmıştım sonra bundan 5 ay kadar önce Ziyatcan’la yine barıştık ancak bu da çok kısa sürdü. İlişkimizin bitmesinin ardından Ziyatcan bana mesaj göndermeyi kesmedi. Bana sürekli Facebook’tan ve telefondan “Barışalım ne olur. Seni çok seviyorum” gibi mesajlar gönderiyordu. Ben de yanıt vermiyordum” dedi.

 

“EN SON BİR AY ÖNCE İLETİŞİM KURDUK”

Ziyatcan’ın bu tip mesajlarının bir ay önce son bulduğunu belirten Gamze, “Ben Ziyatcan’a bana böyle mesajlar atmamasını ve barışmak istemediğimi söylüyordum ancak dinlemiyordu. Sonra en son bir ay önce bana ‘Bir daha sana mesaj atmayacağım ve seni aramayacağım söz veriyorum’ diye bir mesaj gönderdi. Sonrasında da dediğini yaptı ve mesaj atmadı. En son o zaman iletişim kurduk. Melis’le de aynı sınıftaydık ancak o okula bir hafta gelir, bir hafta gelmezdi. En son okulun ilk döneminde gelmeyi tamamen kesti ve okulu bıraktı” bilgilerini paylaştı.

 

“MELİSA İNTİHARA TEŞEBBÜS ETMİŞTİ”

Melis okuldan ayrıldıktan sonra pek fazla görüşmediklerini söyleyen Gamze, “Melis’in Oğuzhan adında bir erkek arkadaşı vardı. Oğuzhan senenin ilk aylarında İstanbul’da öldürüldü. Onun ardından uzun süre Melisa toparlanamadı. Hatta bir kere intihar girişiminde de bulundu. Bunu bana Ziyatcan anlatmıştı. Ziyatcan bir gün eve gittiğinde Melis’in intihar etmek için hap içtiğini görmüş ardından onu hastaneye yetiştirdiğini söylemişti” dedi.

 

“ZİYATCAN MELİSA’NIN HAYATINI KURTARMIŞTI”

Melisa’nın intihar girişiminin ardından Ziyatcan’ın Melisa’ya tepki gösterdiğini iddia eden Gamze, “Ziyatcan, Melisa’nın hayatını kurtarmıştı. Ziyatcan, Melisa’ya böyle bir şey yaptığı için çok kızmıştı bu yüzden hatta bir süre konuşmadılar. Sonra Melisa, Ziyatcan’ın gönlünü aldı tekrardan görüşmeye başladılar. Hatta bu olay onları birbirlerine daha da bağladı. Sürekli birlikte gezer, birlikte hareket eder oldular. Zaten aylar öncesinde Ziyatcan ailesinin yanından ayrılarak Melisa’lara taşınmıştı. Onlarla yaşıyordu” ifadelerini kullandı.

 

“İKİSİNİN DE UYUŞTURUCU KULLANMA İHTİMALİ YOK”

Uyuşturucu kullandığı iddialarına kesin bir dille karşı çıkan Gamze, “Ziyatcan uyuşturucuyu ağzına sürecek biri değildi. Melisa zaten sigaranın kokusundan bile rahatsız olan bir insan. Hatta Ziyatcan günde iki paket sigara içerken, Melisa rahatsız olduğu için yavaş yavaş azaltmış en son da tamamen bırakmıştı. İkisinin de uyuşturucuyla işi olmadı hiç. Alkolü de çok çok nadir alırlardı yılda bir kere falan diyebilirim. Tatildeyken yanlarına gelen arkadaşları belki uyuşturucu kullanmış olabilirler ama Melisa’nın ve Ziyatcan’ın da uyuşturucu kullanma ihtimali yok” şeklinde konuştu.

 

“GÜLMEYİ VE GÜLDÜRMEYİ ÇOK SEVERDİ”

Ziyatcan’ın tatile çıkmadan önce fabrikada çalıştığını söyleyen Gamze, “Ziyatcan sakin biriydi. Akşam 7’de fabrikadan çıkar, 8 gibi de eve yani Melisaların evine giderdi. Ziyatcan’ın fazla çevresi yoktu. Kendi halinde bir insandı. Yalnızca çok sevdiği insanlarla vakit geçirirdi. Erkek arkadaşlarından çok Melisa’yla birlikte vakit geçirirdi. Ziyatcan gülmeyi ve güldürmeyi çok seven bir insandı. Üzgün biri gördüğünde onu güldürmeye çalışırdı. Melisa üzüldüğünde bile bir şekilde onu güldürmeyi başarırdı. Çevrindekilere her zaman iyi enerji veren bir insandı” dedi.

 

“ÖLDÜRÜLDÜKLERİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Ziyatcan’ın Melisa’yı öldürüp daha sonra intihar etmiş olma ihtimalini değerlendiren Gamze, “Ziyatcan Melisa’yı kesinlikle öldüremez. Çünkü onu gerçekten çok seviyordu. Melisa istedi diye Ziyatcan onu öldürmüş olamaz. Çünkü daha önce onu intiharın eşiğinden kurtarmış ve böyle bir şeye kalkıştığı için kendisine çok kızmıştı. Yani bırakın öldürmeyi, Ziyatcan onun intihar etmesine bile izin vermiş olamaz. Kendisi de kesinlikle intihar etmeyi düşünecek biri değildi. İkisi de böyle bir şeyi yapacak insanlar değildi. Ben onların öldürüldüklerini düşünüyorum. Melisa’nın çevresi çok genişti. Onun tanımadığı kişiler bile kendisini tanırdı. Belki biri musallat oldu ve böyle bir şey yaptı” ifadelerini kullandı.

 

MELİS AİLESİNİ ÇOK SEVİYORDU

Son olarak, Ziyatcan’ın ailesel ilişkilerini kimseye anlatmadığını ancak evden ayrıldığı yönünde bilgisi olduğu söyleyen Gamze, “Melis’in ailesiyle arası bildiğim kadarıyla çok iyiydi. Ben şimdiye kadar hiç ‘Annemle kavga ettik’ dediğini duymadım. Ailesiyle iyi anlaşıyordu” ifadelerini kullandı. Gamze, iki arkadaşının ölümünün ardından çok üzüldüğünü belirterek Allah’tan rahmet diledi. Hilal GÜDÜCÜ

 

OLAYLA İLGİLİ ÖNCEKİ HABERLER

"Melisa ve Ziyatcan gözyaşlarıyla uğurlandı" haberi için tıklayın

"Melisa Fıçıcı’nın yakın arkadaşından şok ifadeler" haberi için tıklayın

"İki gencin ölümüyle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı" haberi için tıklayın

10 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR