Vali Ercan Topaca: Otel eksiğimiz var

Turizm Haftası nedeniyle, otel temsilcileri ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan’ı ağırlayan Vali Ercan Topaca, ilimizde ciddi derecede 5 yı...

BÜYÜT

Turizm Haftası nedeniyle, otel temsilcileri ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan’ı ağırlayan Vali Ercan Topaca, ilimizde ciddi derecede 5 yıldızlı otel ve yatak eksiği olduğunu söyledi

15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası nedeniyle İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, Sağlık Turizm Derneği Başkanı Sevil Çağlar, Derbent Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu Müdürü Işıl Altun ile ilimizde hizmet veren bazı otellerin temsilcileri, Vali Ercan Topaca’yı ziyaret etti. Vali Topaca ziyarette, ilimizde turizmin önemine vurgu yaptı.
TANITIM ÖNEMLİ
Turizm sektörünün sanayi sektörünün yanında önemli bir sektör ve iş alanı olduğuna dikkat çeken Topaca, ilimizde kültürel, tarihsel değerler her ne kadar gölgede kalsa da her medeniyetten ve yıllar öncesinden izler bırakan tarihi eserler bulunduğunu ifade ederek: “Tarihi eserlerin bir kısmı kayboldu, bir kısmı hala ayakta. Bu potansiyelimizi çok iyi değerlendirmek gerekiyor.” diyerek tanıtımın önemine dikkat çekti.
İNŞAATI DEVAM
EDEN OTELLER VAR
Topaca, turizmin yalnızca tarihi eserlerden ibaret olmadığının, doğasıyla, coğrafi açısının da bir özellik olduğunun altını çizerek: “İlimiz, insanları kendine çeken bir yapıya sahip. Kocaeli’nde sanayinin payı yüzde 70’lerde. Biz turizmi nasıl artıracağımızı düşünüyoruz. Bunun arayışı içindeyiz.” dedi. 5 yıldızlı oteller konusunda ciddi eksiklik olduğunu belirten Topaca, şu anda inşaatı devam eden birçok otel olduğunu ve bu tür girişimlerin turizmi artırdığını söyledi.
REDİF MÜZESİ
YAKINDA AÇILIYOR
Redif Müzesi’nin yapılan tadilatlar sonrası çok daha güzel bir hale geldiğini ve Kocaeli’nde gezilmesi gereken yerlerden biri olduğunu dile getiren Vali Topaca, Redif Müzesi’nin yakın zamanda açılışının yapılacağını söyledi. Topaca: “İlimizdeki eserlerin tanıtımı, ziyaret edilebilecek yerler haline getirilmesi önemli. Bu konudaki açıklarımızı kapatacağız. Yatak sayımızda da eksiklik var. Turizmcilere yardım etmeyi sürdüreceğiz.” dedi.
11 OTEL YAPILIYOR
Vali Topaca’ya yardımlarından dolayı teşekkür eden İl Turizm ve Kültür Müdürü Adnan Zamburkan ise: “Kocaeli’nin cazibe kenti olduğu bilinci artık Kocaeli kamuoyunda oluştu. İlimiz artı turizm kenti olarak anılıyor. Bölgeye yatırımlar arttı. Eskiden 3 bin 100 yatağımız vardı. Şu an bu sayı 6 bine ulaştı. Yapımı devam eden 11 otel tamamlandığında ise toplam 8 bin yatak sahibi olacağız” açıklamalarında bulundu.

16 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR