KPSS’ye +25’le başlayın

        KPSS bu yıl önlisans adayları için 27 Eylül’de, lise adayları İçin 28 Eylül’de yapılacak. Başvurular 30 Haziran-16 Temmuz tarihleri arasında y...

BÜYÜT

 

 

 

 

KPSS bu yıl önlisans adayları için 27 Eylül’de, lise adayları İçin 28 Eylül’de yapılacak. Başvurular 30 Haziran-16 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Bu yılki önlisans ve ortaöğretim KPSS’ye önlisans mezunları, önlisans 1. ve 2. sınıflar, lise mezunları, 11. ve 12. sınıfta okuyan öğrenciler girebilecek.

 

120 SORU VAR

Adaylara genel kültürde 60 soru, genel yetenekte 60 soru olmak üzere toplamda 120 soru sorulacak ve 120 dakika süre verilecek. KPSS’ye girecek adaylara daha önceki yıllardan farklı olarak sayısal ve sözel mantık soruları da sorulacak.

 

ATAMALAR YAPILMIŞTI

Önceki yıllarda KPSS’den yaklaşık 45 net ve üzeri yapan önlisans ve lise KPSS adaylarının 70 puanın üstünde puan alarak adliye, belediye ve itfaiye türü yerlere atanabilmişlerdi. ÖSYM’nin yaptığı merkezi yerleştirmelerde bölümüne bakılmaksızın önlisans adayları en son alımlarda 83 puanlara kadar memurluklara yerleştirildiler.

 

50 PUAN BİLE YETEBİLİR

Sınavlarla ilgili değerlendirmede bulunan FEM Akademi Müdürü Mehmet Şahin, önlisans adaylarının hangi bölümden mezun olurlarsa olsunlar 3001 kodu ile herhangi bir önlisans mezunu gibi atamalarının yapılabildiğine dikkat çekti. KPSS konularının basit temel konulardan oluştuğunu ve düzenli çalışan her adayın istediği puanı alabileceğini belirten kurs yetkilileri düşük puan alan adayların extra sertifikalarla atamalarını kolaylaştırabildiklerini, bazen de 50 puanın bile altında puanlarla memurluklara alımların yapılabildiğini söyledi.

 

25 PUAN ARTABİLİR

Fen Akademi bünyesindeki KPSS kurslarının devam ettiğini söyleyen Şahin, “Çalışmalarımız kapsamında yaz KPSS kursu programları düzenledik. Akıllı tahta ile KPSS kursu veriyoruz. Bu kurslara katılanlar puanlarını ortalama 25 puan artırabiliyor. Kurslar haziran ayında başlayacak. Çoğu seansta kontenjanlarımız doldu. Kurslarımızda ücretsiz sanal eğitim desteği de veriyoruz. Konu anlatım videolarına, deneme ve test çözümlerine internet üzerinden adaylara özel verilen şifrelerle ulaşılabiliyor” dedi.

14 Mayıs 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR