Vali Güzeloğlu’nun 10 Aralık İnsan Hakları Günü mesajı

Vali Güzeloğlu’nun mesajı şu şekilde: “Bugün, tüm insanlığın ortak değerleri üzerine kurulan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 66. yıldönümü...

BÜYÜT

Vali Güzeloğlu’nun mesajı şu şekilde:

“Bugün, tüm insanlığın ortak değerleri üzerine kurulan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 66. yıldönümünü kutluyoruz. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi ile ortaya konulan haklar sayesinde bugün dünyanın her köşesindeki milyonlarca insan onurlu bir yaşam sürme açısından umut ve güvence taşımaktadır.

Küreselleşen dünyada, temel hak ve özgürlüklerin güvence altına alınması, artık ulusal sınırları aşarak tüm dünyanın ortak hedefi haline gelmiştir. Ülkemizde de insan haklarına saygı, Anayasamızın değiştirilemez ilkeleri arasındadır. İnsan haklarına saygı çağdaş ve demokratik hukuk devleti standartlarına sahip olmayı hedefleyen tüm ülkeler için temel ve belirleyici unsurların başında gelmektedir.

 

Bu noktada insan haklarının, demokrasinin ve hukuk devleti ilkesinin korunması ve ileri götürülmesi öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. İnsan haklarının korunması ve genişletilmesi için bugüne kadar ortaya koymuş olduğumuz çalışmalar, Türkiye’nin uluslararası toplumda çağdaş ve demokratik ülkeler arasındaki yerini güçlendirmiştir. Bu konuda son yıllarda ülkemizde önemli gelişmeler kaydedilmiş, vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerinin korunmasında ve olabilecek ihlallerin tekrarının önüne geçilmesinde yeni mekanizmalar oluşturulmuştur.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Dünya İnsan Hakları Günü’nü içtenlikle kutluyor, bu önemli günün insan haklarına saygı konusundaki duyarlılığımızın artmasına katkıda bulunmasını diliyorum”

09 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR