Tarhan: Kadınlarımız CHP iktidarıyla özgürleşecek

CHP Kocaeli Milletvekili aday adayı Tahsin Tarhan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde tüm kadınların gününü kutladı. Her kadının bir emekçi olduğun...

CHP Kocaeli Milletvekili aday adayı Tahsin Tarhan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde tüm kadınların gününü kutladı. Her kadının bir emekçi olduğunu ve kadınların her daim hayata değer kattığını söyleyen Tarhan, “Hayata anlam katan tüm kadınlarımızın günü kutluyorum. Elbette kadınlar sadece bir gün hatırlanmamalı. Sadece bir gün kıymetleri bilinmemeli. Kadının her alanda var olması bizler için çok önemli. Özgür, demokrat ve laik toplumun vazgeçilmezi kadınlar, yetiştirdikleri evlatlar ve topluma yaydıkları fikirlerle hayal ettiğimiz yaşamı ayakta tutacaktır” dedi.

 

KORKUSUZCA YAŞAYABİLMEK İÇİN…

Kadınların sosyal ve siyasal alanda hak ettikleri değeri görmelerini sağlayacak anlayışın sosyal demokrat anlayış olduğunu söyleyen Tarhan, “Kadınların özgürleşmesi, korkusuzca yaşayabilmesi, bir birey olarak var olabilmeleri ancak ve ancak CHP iktidarıyla mümkün olacak. 14 yıldır ülkemiz yöneten siyasi iktidar döneminde yüzbinlerce kadın şiddet görmüş, binlerce kadın öldürülmüştür. İktidar kadınları sadece seçim kazanmanın bir aracı olarak görmüş, onları her daim ikinci plana itmiştir.

 

GÜÇLÜ VE ÖZGÜR KADIN

Siyasi iktidarın figürleri, kadının başörtüsüyle siyaset yapmış, giyim kuşamından yatak odasına kadar müdahale etmiş ‘üç çocuk’ nasihatiyle kadını sadece çocuk doğuran bir varlık olarak toplumda konumlandırmıştır. İşte siyasi iktidarın bu zihniyeti kadının toplumda ezilmesine, saklanmasına neden olmuştur. Demokratik toplumun koruyucuları, güçlü ve özgür kadınlardır. Bu nedenle kadınlar CHP iktidarıyla birlikte toplumda daha saygın bir yere geleceklerdir. Kadınlarımızın günü kutluyor, varlığınızla hayatımıza anlam kattınız diyorum.”

07 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR