Akıl Oyunları akademisi yeni döneme başladı

Akademi, geçtiğimiz yıl yaptığı eğitimlerden sonra bu yıl da yeni döneme hızlı başlıyor. Akademinin Kocaeli Şube Kurucusu Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu...

BÜYÜT

Akademi, geçtiğimiz yıl yaptığı eğitimlerden sonra bu yıl da yeni döneme hızlı başlıyor. Akademinin Kocaeli Şube Kurucusu Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu, uzun teorik çalışmalar sonucu pratik oyunların ortaya çıktığını söyleyerek; çocuklara dikkat, hafıza, akıl yürütme, görsel algı, disiplin, sorun çözme ve matematiksel düşünme becerisi kazandıran eğitimlerin müfredat çalışması içinde sunulacağını dile getirdi. Akıl Oyunları Akademisi çocuklarımızın her geçen gün artan bilişsel fonksiyonlarının geliştirilmesi ihtiyacına yönelik olduğunu belirten Gergerlioğlu, “Farklı kategorilerdeki oyunlar ile çocuklarımızın gelişimi, oyun rehberlerimizin gözetiminde sağlanmaktadır. Mantık yürütme, sorun çözme, görsel ve geometrik algı, hafıza ve dikkat bölümlerine ayrılmış ayrıca matematiksel düşünme becerisi sağlayan çalışmamızda her oyun sonrası oyun değerlendirme formu ile veliler bilgilendirilmektedir. Her bölüm öncesi anne babalara konu ile ilgili teorik bir sunum yapılmaktadır. Her bölüm sonrası oyun rehberimiz, çocuğumuzun zihinsel gelişimi hakkında anne baba ile yüzyüze görüşme yoluyla bir toplantı yapmaktadır. Akıl Oyunları Akademisi eğitimli öğretmenlerimiz tarafından en az 3 en fazla 6 kişilik özel sınıflarda itina ile çalışmamız yürütülmektedir. Yeni dönem kayıtlarımız devam etmektedir. Velilerimize uygun seans saatlerinin belirlenmesinde başvuruda geç kalınmaması önemlidir” dedi.

 

Çocukları oyunlarla eğlendirirken öğretmeyi hedeflediklerini de belirten Gergerlioğlu, “Geçen yıl öğretmenlerden de, velilerden de tebrik aldık. Projenin sahibi Uludağ Üniversitesi psikologlarından bu konuda 3 kitabı olan Mücahit Gültekin. Projenin teorik çalışmaları 10 yıl sürdü” diye konuştu. Bu sene de 8 ay boyunca kesintisiz sürecek eğitimler, haftada bir defa 2 saatlik derslerle verilecek.

 

Akıl oyunları Akademisi yöneticileri “Bu sene ki eğitimlerimize de ailelerin yoğun ilgisi ile karşılaştık. Çocuklarımızı deneme seanslarına aldık, çocuklarının eğlendiklerini ve oyunların etkinliğini gözlemleyen aileler, çevrelerine de mutlaka duyuracaklarını dile getirip, memnuniyetlerini belirterek kurumuzdan ayrıldılar. Hafta sonu eğitimlerimiz ve sınıflarımız hazır, Akıl oyunlarına merak eden her veliyi her öğrenciyi bekliyoruz” diye konuştular.

 

Yenişehir Mahallesi Sümbül Sokak No:4’te verilecek eğitime 4-13 yaş arası öğrenciler alınacak. Konuyla ilgilenmek isteyenler 0 262-331 00 33 no’lu telefonla iletişim kurabilirler.

17 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR