Posco Assan’dan anlamlı yardım

15 Ağustos 2013 tarihindeki açılış töreninin ardından Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapan Posco Assan TST, Türk Muharip Gaziler Derneği Genel Merke...

BÜYÜT15 Ağustos 2013 tarihindeki açılış töreninin ardından Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapan Posco Assan TST, Türk Muharip Gaziler Derneği Genel Merkezi ile Kocaeli ve Bursa Şubelerine bağışladığı 3 adet minibüsü düzenlenen törenle gazilere teslim etti. Törende konuşan Posco Assan TST CEO’su Jong Won Kwon “Güney Kore ve Türkiye fiziksel anlamda ne kadar uzaksa gönül olarak birbirine bir o kadar yakın iki ülke. En büyük hedefimiz de şirketimizi tüm çalışanlarımız ile birlikte daha ileriye götürmektir” dedi.

“TÜRKLERİN GÖSTERMİŞ OLDUĞU CESARETİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ”

Posco Assan TST Türkiye Muharip Gaziler Derneği ile Kocaeli ve Bursa Şubelerine bağışladığı 3 adet minibüsü takdim etti. Törende konuşan CEO Jong Won Kwon; “Kore Gazilerini aramızda görmekten her zaman mutluluk duyuyor ve heyecanlanıyorum. Temel atma ve açılış törenlerimizde en önemli misafirlerimiz olan Kore Gazilerimizi yanımızda görmekten büyük gurur duyduk. Posco Başkanımız Sayın Joon Yang Chung da bizlerle aynı duyguları paylaşıyor. Türklerin göstermiş olduğu cesareti asla unutmayacağız. Kore ve Türkiye fiziksel olarak ne kadar uzaksa gönül olarak birbirine bir o kadar yakın iki ülke. Bu yapmış olduğumuz yardım, topraklarımızda hayatlarını kaybetmiş ve bizlere destek vermiş değerli şahsiyetlerin yaptıkları yanında çok az. En büyük hedefimiz de şirketimizi tüm çalışanlarımız ile birlikte daha ileriye götürmektir.” dedi.

GENEL BAŞKANI M.ŞÜKRÜ
TANDOĞAN KONUŞTU

Törende konuşan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı M.Şükrü Tandoğan, Kore’nin Türkiye için öneminden söz ederken 1950’li yıllarda başlayan dostluk sürecinin iki ülkenin birbirini daha yakından tanımalarına olanak verdiğini söyledi. Tandoğan; “Güney Kore bizler için çok önemli bir ülke. Kore Savaşına katılan askerlerimizin gönüllü olarak Kore’ye gittiler. Diğer milletlere ait askerler geri çekilirken, Türk askeri direndi. Türkiye savaş öncesi ve sonrasında toplam 57 bin askerini Kore’ye göndermiştir. 426’sı Pusan’da olmak üzere toplamda binin üzerinde askerimizin mezarları Kore’dedir. Güney Kore güçlü ve örnek alınması gereken bir devlet. Yakın zamanda yaşamış olduğu savaştan sonra kısa bir sürede bu hale gelmesi çok önemli.” dedi.

ANAHTARLAR TESLİM EDİLDİ

Yapılan yardımdan dolayı memnuniyetlerini dile getiren Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı M.Şükrü Tandoğan, Kocaeli Şubesi Başkanı Yunus Coşkun ve Bursa Şubesi Başkanı Muzaffer Uyar, düzenlenen törenle araçların anahtarlarını teslim aldılar. Tandoğan, günün anısına derneğin logosunun yer aldığı bayrağı Posco Assan TST CEO’su Jong Won Kwon’a takdim etti.

10 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR