Çağın Göz, sanatçılara ödüllerini dağıttı

Özel Çağın Göz Hastanesi tarafından düzenlenen 3. Ulusal ‘Göz Alabildiğine Kırmızı’ konulu fotoğraf yarışmasında dereceye girenler önceki gün Çağın G...

Özel Çağın Göz Hastanesi tarafından düzenlenen 3. Ulusal ‘Göz Alabildiğine Kırmızı’ konulu fotoğraf yarışmasında dereceye girenler önceki gün Çağın Göz Hastanesi’nde düzenlenen törenle ödüllerine kavuştu. Yarışmada toplam 688 fotoğraf sanatçısı ve 3 bin 38 eser kıyasıya yarıştı. Bilal AKPINAR

 

YOĞUN KATILIM OLDU

Çağın Göz Hastanesi’nin sahibi olan Operatör Dr. Kürşat Çağın ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol, KASK Başkanı Altuğ Şenel, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, yarışmacılar ve sanatseverler yoğun katılım gösterdi.


‘SANATA DA HİZMET ETTİK’

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Kürşat Çağın, “Kurumumuz her ne kadar sağlık alanında faaliyet  gösterse de  biz daima sanatın yanındayız. Bugüne kadar elimizden geldiğince sanata hizmet ettik. Bu günden sonra da destek olamaya devam edeceğiz” dedi.

 

GELECEK SENENİN MUHTEMEL RENGİ SARI

Sanata olan desteklerinin sadece fotoğraf alanında olmadığını da kaydeden Çağın, “Şubat ayı sonu ya da Mart ayı başında bir konser düzenlemek için çalışmalar yapıyoruz. Gelecek sene yapılacak fotoğraf yarışmasının muhtemel rengi de bir değişiklik olmazsa sarı olacak” açıklamasını yaptı.

 

ESERLER BİR HAFTA BOYUNCA SERGİLENECEK

Altuğ Şenel ise fotoğraf sanatına verdiği destekten dolayı Kürşat Çağın'a teşekkür etti. Yarışmaya katılan sanatçıların çektikleri fotoğraflar Özel Çağın Göz Hastanesi’nde bir hafta boyunca sergilenecek. Sergiyi gezmek isteyenler kırmızı temalı fotoğrafları yerinde görebilecek.


PARA ÖDÜLÜ VERİLDİ

Yarışma sonucunda birinci olan Egemen Gürsel Ergin 3 bin lira, ikinci olan Seher Başoğul 2 bin lira, üçüncü olan Zeynep Seda Çakır ise bin lira ödül kazandı. Dereceye giren isimler dışında mansiyon ödüllerine layık görülen Cemal Gürsel Yamalıoğlu, Berna Yıldırım, Eser Paşa ve şeref ödülünü almaya hak kazanan Şerife Keser’e 500 lira para ödülü verildi.

 

DERECEYE GİRENLER

1’inci Gürsel Egemen Ergin (Bursa)

2’nci Seher Başoğul (Zonguldak)

3’üncü Zeynep Seda Çakır (İstanbul)

 

MANSİYON ÖDÜLÜ ALANLAR

Cemal Gürsel Yamalıoğlu (İstanbul)

Berna Yıldırım (Kocaeli)

Eser Paşa (Aydın)

 

ÖZEL ÖDÜL ALAN

Şerife Keser (Kocaeli)

25 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR