Mustafa Kurt yeninden başkan

S.S. 5 No'lu Şehiriçi Minibüsçüler Kooperatifi'nin kongresi sonrasında mevcut başkan Mustafa Kurt 160, Yüksel Kılıç 130 oy alırken, 12 üye oy kullanma...

BÜYÜT

S.S. 5 No'lu Şehiriçi Minibüsçüler Kooperatifi'nin kongresi sonrasında mevcut başkan Mustafa Kurt 160, Yüksel Kılıç 130 oy alırken, 12 üye oy kullanmadı.

S.S. 5 No'lu Şehiriçi Minibüsçüler Kooperatifi'nin kongresi Sekapark Otel'de yapıldı. Kongrede mevcut başkan Mustafa Kurt ile eski başkanlardan Yüksel Kılıç yarıştı. 29.Olağan genel kurulda 302 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 10 kişilik yönetim, 3 denetim ve 3 disiplin kurulu üyesi seçildi. Kongre öncesinde vekaleti olanlar ve olmayanlar ayrı ayrı oturtuldular. Bu sayede karışıklığın önüne geçildi. Yapılan kongreye çeşitli oda başkanları da katıldı. Saat 15.00’de başlayacağı açıklanan kongre 16.15’de başladı.

210 TL AiDAT
Kongrenin açılışı öncesinde kayıtlar yapıldı. Yapılan kayırlar sonrasında 188 asil, 89 vekaleten toplam 277 ortak genel kurula katıldı. Divan heyetine Halis Kolukısa, Kamil Turan, Engin Doydum, Fikret Yıldız, Vahap Haskul seçildi. Faaliyet raporları okundu. Yapılan oylama sonrasında faaliyet raporları onaylanırken, yönetim ve denetim kurulu üyeleri aklandı. Kooperatifin tahmini bütçe 77 bin TL olarak belirlendi. Aidatların toplanmasında aracın çalışıp çalışmaması önemli olmadığından aidatlar konusunda Kooperatif Başkanı Mustafa Kurt “Kanunun bu düzenleme yapılmıştır. Burada bina yönetilmediğinden gereken düzenleme yapılmalıdır. 240 TL aylık olarak alınması gerekiyor ki tahmini bütçesinin sağlanması gerekiyor. Banka yoluyla transfer yapılması söz konusudur. Yönetim kurulu olarak peşine dolaşmak çok zordur. Kent Kart ile görüşerek direk bizim hesabımıza aktarılabilir” dedi. Yapılan oylama sonrasında 210 TL olarak kabul edildi. Aidatlar Kent Kart üzerinden 15 günde bir 105 TL olarak tahsil edilmesine karar verildi.

YETKİ VERİLDİ
63Nolu Gültepe Taşıyıcılar Kooperatifi ile birleşme konusunda Kooperatif Başkanı Mustafa Kurt “Yönetim kurulu tarafından karar alındı. Bakanlık ile gereken görüşmeler yapıldı. Bakanlıktan olur gelecek ondan sonra resmi birleşme sağlanacak” derken, yapılan oylama ile yönetim kuruluna yetki verildi. Yönetim kuruluna huzur hakkı oylaması yapıldı. Yapılan oylamaya göre bin TL olarak belirlendi. Denetim kurulu üyeleri için de huzur hakkı kabul edilmedi. Kooperatif Birliğine temsilcilerinin seçimi yapıldı. Yapılan oylama da Hasan Güçtekin, Nurettin Kayabay, Mehmet Haskul, Yüksel Kılıçasil üye olarak, yedek olarak Mustafa Kurt, Mehmet Balcı, Süleyman Adamul ve Mustafa Kılıç seçildi.

İHRAÇ İSTEMİ
Burhan Engin “6 sene önce kaydı oldum. TC üyesi olmadan kayıt yapıldı. Mustafa Kurt tarafından kayıt yapıldı. Bir çuval parayla hat satın alındı. Bu konuda hiçbir uyarı yapılmadı. Denetleme sonrasında bu karar alındı. 24 mayısta tarafıma ihraç edildiğime tebligat yapıldı. 3 ay içerisinde haklarım var. Sonrası belli değil. 6 sene önce beni kaydedenler neden şimdi vaz geçildi” dedi. Kooperatif Başkanı Mustafa Kurt “Kooperatif en son kayıt olunan yer. Birliğe ilk etap da kayıt alınmaktadır. Burada kasıt yoktur. Eksik evrak olarak kayıt yapıldı. Ehliyet üzerinden kayıtlar yapıldı. Bu şık değildir” açıklamasında bulundu.


Kooperatif tarafından herhangi bir durum karşısında bankadan kredi alınması yönünde oy birliği ile karar alındı. Buda 30 bin TL olarak belirlendi. Yönetim kurulu bir yıllığına kabul edildi. Yüksek Kılıç “Çıkışımız arkadaşlarımızın isteği olmuştur. Hepinize katıldığınız için teşekkür ediyoruz” derken, Mustafa Kurt “Gerçekten usta çırak yarışması değil. İyi hizmet edenin, ateşten gömlek giyeceğiz. Hayırlısı kimse ona nasip olsun” açıklamasında bulundu.

LİSTELER AÇIKLANDI
Kongre öncesinde iki aday da listelerini açıkladı.
Mustafa Kurt'un listesi Turan Karakaya, Hakkı Yıldırım, Hasan Pehlivanoğlu, Hasan Açıkgöz, Ahmet Eryılmaz, Hamit Fennibay, Yüksel Güzeldal, Murat Sarıkaya. Denetim Kurulu Kadir Ak, Hüseyin Öztürk, Yaşar Altıntaş

Yüksel Kılıç'ın listesi İsa Kılıç, İbrahim Cebeci, Sadık Yıldırım, Mehmet Kaya, İrfan Büyükerkek, Ercüment Tekerci, Erdal Doydum, Yaşar Kurt Denetim Kurulu Hüseyin Öztürk, Halit Kemal Likir, Yaşar İşcen

2005 yılından bu yana Koop. Başkanlığı yapan Mustafa Kurt “yapılacak olan kongre herkes için hayırlı olsun. Dereyi geçtik okyanusta boğulmayalım. Uzun yıllardır gündemde olan birleşmeyi bu yıl çözülmesini planlıyoruz” dedi.

01 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR