Sanayi-Üniversite İşbirliği toplantısı yapıldı

     Sanayi-Üniversite işbirliğini artırmak, sanayicilerimizin Kocaeli Üniversitesi’nin sahip olduğu altyapı imkanlarından maksimum düzeyde faydalanma...

BÜYÜT

     Sanayi-Üniversite işbirliğini artırmak, sanayicilerimizin Kocaeli Üniversitesi’nin sahip olduğu altyapı imkanlarından maksimum düzeyde faydalanmak amacıyla Kocaeli Sanayi Odası Taşıt Araçları ve Yan Sanayi Grubu Meslek Komitesi üyeleri ile Kocaeli Üniversitesi arasında  Umuttepe Yerleşkesi’nde toplantı gerçekleştirildi.   
      Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu’’nun evsahipliği yaptığı toplantıya Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve sanayiciler katıldılar.Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren KOÜ Rektörü Prof. Dr.Komsuoğlu,  Üniversite-Sanayi işbirliğine en üst düzeyde önem verdiklerini belirterek ; “Kentlerin özellikleri vardır. Birbirimizin ne yapacağından her iki tarafta farkında olmalıdır. Birbirimizi tanıyalım, ne istediğini bilelim, konuşalım. Bu buluşmaların amacı ne olmalı bunu iyi anlayalım. Burada Ar-Ge çalışmaları yapılıyor. Yurtdışından gelip bizim çalışmalarımızdan yararlanmak isteyenler var. Biz bu çalışmalarımızdan buradaki sanayicilerimizin de faydalanabileceğini düşünüyoruz. “dedi.
      Kocaeli sanayi Odası Başkanı Zeytinoğlu, konuşmasında amaçlarının Sanayicilerimizin KOÜ’nün sahip olduğu alt yapı imkanlarından maksimum düzeyde faydalanmak olduğunu bunun içinde böyle organizasyonlar için KOÜ’ne teşekkür ettiğini vurguladı. Ekonomimizin güçlenmesi , rekabet gücümüzün artması, hedeflerimize ulaşmanın yolunun Ar-ge, yenilik ve işbirliğinden geçtiğini belirten KSO Başkanı Zeytinoğlu, silikon vadisi örneğine değinerek, “ Üniversitemiz ile sanayicilerimiz işbirliği yapabiliriz.  Teknoparklarla sanayiciler arasındaki işbirliğini geliştirebiliriz. Hatta oradaki düşünce yapısında olduğu gibi projede başarısız olsanız bile yeniden destek verilebilmelidir. Ben bu toplantının amaçlarımıza ulaşmamız konusunda önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.
     Toplantıda daha sonra Prof.Dr. Muzaffer Deren, Prof.Dr. Mustafa Çanakçı, Prof.Dr Arif Demir, Prof. Tamer Sınmazçelik,Yrd. Doç. Dr. Metin Aydın, Doç. Dr. Zafer Bingül,  Motor Teknolojileri, İleri Malzemeler, Lazer Teknolojisi, Alternatif Yakıtlar, Robotik Uygulamaları, Görüntü İşleme ve Bilişim, Kaynak Otomasyonu, Hibrit Taşıtlar için Elektrik Motor Tasarımı konularında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verilerek işbirliği fırsatları değerlendirildi.Toplantının öğleden sonraki bölümünde ise Kocaeli Üniversitesi Teknoparkı gezildi.Burada da  KOÜ Teknopark A.Ş. Gen. Müd. Ertuğrul Akalın, çalışmalar hakkında bilgi verildi..

25 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR