Yılmaz, Bahçeli&'ye tepki gösterdi

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin Fethullah Gülen Cemaati ile ilgili yaptığı açıklamalara bir tepki de MMP Genel Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz'dan geldi...İs...

BÜYÜT

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin Fethullah Gülen Cemaati ile ilgili yaptığı açıklamalara bir tepki de MMP Genel Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz'dan geldi...

İsrail'le iyi ilişkiler içinde olması ve İsrail ekonomisinin denenmiş başarısı nedeniyle Türkiye için ideal bir modeldir. Ekonomik olarak hiçbir ülke Türkiye'nin önüne geçemeyecek ve dünyaya liderlik yapacağız. İsrail'deki tecrübelerim milletime ışık tutacak şeklindeki açıklamaları ile bilinen MMP Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Fethullah Gülen'e işaret ederek, Cemaat faaliyetlerini durdursun sözlerine tepki göstererek, Asıl faaliyetlerini durdurması gereken Devlet Bahçeli'dir dedi.

Milliyetçi ve Muhafazakar Parti(MMP) Genel Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Fethullah Gülen'e işaret ederek, Cemaat faaliyetlerini durdursun sözlerine tepki gösterdi.

Yılmaz yaptığı açıklamada, Türkiye'de bir çok insanı hedef alan açıklamaların yanlış olacağını ifade ederek, Bahçeli Türklük adına yaptığı 3 tane hayırlı iş sayamaz. Ama aynı Bahçeli DTP ile tokalaşmakla yetinmemiş bir de DTP Başkanı ile göbek atmışlardır. Bunu da millete milliyetçilik ve Türkçülük diye satmışlardır dedi.

Yılmaz, Dünyada açılmış olan bunca Türk okuluna Türkiye ileride fazlası ile ihtiyaç duyacaktır. Meseleye bir de bu tarafından bakması gerekirdi. Bu ne kadar vizyon yoksunu birisi olduğunu da açıkça ortaya koymaktadır. Küresel dünyada Türk milletine duyulan ihtiyaç bu kadar fazla artarken hemen her ülkede Türkçe konuşmayı öğreten ve öğrenen insanların varlığını yok sayıp ve bundan rahatsızlık duymak Türk düşmanlığına yakın bir durumdur. Bir gün bu insanların Türk menfaatleri doğrultusunda kullanabileceği ihtimalini göz ardı ederek faaliyet durdurma talebi ile insanları toptan zan altında bırakmak siyaset ile bağdaşmaz dedi.

Asıl faaliyetlerini durdurması gereken Devlet Bahçeli'dir diyen Yılmaz, Bahçeli artık siyaset yerine okula dönüp öğretmenlik yaparak geçimini temin etmenin yolunu aramalıdır. Siyasetçi olarak bu ülke de milliyetçiliğe hiç kimsenin veremediği zararları vermiştir. BDP ile olan flörtü vicdanların kanayan yarasıdır. Tek başına Öcalan günahı bile onun siyaset sahnesin de silinmesine fazlası ile yeter. MHP baraj sorununu ancak BDP ittifakı ile geçebilir. Eğer BDP ile bu kadar yakın bir muhabbetiniz var ise baraj altındasınız belki seçim ittifakı yaparak bu muhabbeti bir adım daha öteye götürebilirsiniz dedi.

05 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR