HDP’den 8 başvuru birden

Halkların Demokrasisi Partisi (HDP)’de 2015 Genel Seçimleri için milletvekili aday adaylığı başvuruları devam ediyor. Dün HDP Kocaeli İl Başkanı Mehm...

BÜYÜT

Halkların Demokrasisi Partisi (HDP)’de 2015 Genel Seçimleri için milletvekili aday adaylığı başvuruları devam ediyor. Dün HDP Kocaeli İl Başkanı Mehmet Akgül’e Ali Haydar Konca, Güner Kiriz, Dilber Örnek, Nursait Tekgül, Hasan Afşin, Turan Yalçınkaya, Özgen Özdemir ve Sadık Uçak milletvekilliği aday adaylığı başvuru formlarını teslim etti. Seçi sürecine çok güçlü girdiklerini belirten Akgül, 2015 seçimlerinde iktidar olmak için sağlam adımlar attıklarını dile getirdi.

 

"İŞÇİLERİN ADAYIYIM"

Adaylık başvurusu sırasında kısa bir açıklama yapan Özgen Özdemir, “İşçilerin sıkıntılar yaşadığı, grev bile yapamadıkları ortamda işçilerin adayı olarak karşınızdayım” dedi. HSP’nin bir diğer milletvekili aday adayı olan Turan Yalçınkaya ise, “HDP sadece Türkiye’ye hitap eden değil tüm dünyaya hitap eden bir projedir. Bu projenin parçası olmak için aday oluyorum” şeklinde konuştu. Hilal GÜDÜCÜ

 

SADIK UÇAK KİMDİR?

1955 yılında Bitlis’te doğan Sadık Uçak, 22 yıldır Kocaeli’de ikamet ediyor. Açıköğretimden Fakültesi’nden İşletme Bölümü’nü bitiren Uçak, maliyeden milli emlak şefi emeklisi. Bir dönem HDP Gebze ilçe yöneticiliği yapan Uçak, 2014 seçimlerinde Gebze belediye meclis üyeliği adayıydı. Uçak, evli 4 çocuk babası.

 

ÖZGEN ÖZDEMİR KİMDİR?

1960 yılında Ardahan’da doğdu. Lise mezunu, işçi emeklisi. Emek Partisi’nde ilçe yönetiliciliği yaptı. Evli 3 çocuk babası.

 

ALİ HAYDAR KONCA KİMDİR?

1950 Yılında Muş’ta doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, 1989 yılında SHP’de belediye meclis üyeliği yaptı. Avukat mesleğini sürdürüyor. Evli 3 çocuk babası.

 

DİLBER ÖRNEK KİMDİR?

1963 yılında Bingöl’de doğdu. İlkokul mezunu, geçmişte esnaflık yaptı. 1987 yılından beri Kocaeli’de ikamet ediyor. Bir dönem Çayırova İlçe Başkanlığı yaptı. 2014 yerel seçimlerinde Çayırova Belediyesi başkan adayıydı. Evli 4 çocuk annesi.

 

TURAN YALÇINKAYA KİMDİR?

1975 yılında Van’da doğdu. İlkokul mezunu, HADEP’te üyelik yaptı. DEHAP’ta İzmit İlçe Başkanlığı’nda bulundu. İnşaat işleriyle uğraşıyor. Evli 3 çocuk babası.

 

GÜNER KİZİR KİMDİR?

1956 Yılında Amasya’da doğdu. Van Sağlık Kolejini okuduktan sonra Anadolu Üniversitesi Sağlık Yüksekokul mezunu, 15 Yıl SES başkanlığı yaptı. 11 Yıl Emek Partisi İl Başkanlığı yaptı. Evli 2 çocuk babası.

 

NURSAİT TEKGÜL KİMDİR?

1973 yılında Ağrı’da doğdu. 2011’de bağımsız milletvekili aday adaylığı yaptı. Evli 7 çocuk babası.

 

HASAN AFŞİN KİMDİR?

1967 yılında Siirt’te doğdu. Evli 3 çocuk babası daha önce çeşitli kademelerde görev aldı darıcada ikamet ediyor.

02 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR