KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu , Türk-Alman iş forumunda

     Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Türk-Alman İş Formuna katılmak üzere dün Berlin’e gitti.      Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Zeytino...

BÜYÜT

     Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Türk-Alman İş Formuna katılmak üzere dün Berlin’e gitti.
      Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Zeytinoğlu’nun  yer alacağı forumda, TOBB, Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO – TD-IHK) işbirliğinde, Türk ve Alman İş Dünyası temsilcilerinin katılımıyla dün, Berlin’de Türk-Alman İş Forumu düzenlendi. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜL ve Federal Almanya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Christian WULFF, İş Formuna katılarak ,birer konuşma yaptılar.Daha sonra katılımcılar  ziyaret kapsamında, sunuşlar yapılarak,  Adlershof Teknopark  gezisi  gerçekleştrildi.
     Dünyanın en büyük ikinci ekonomisi ve ülkemizin birinci ticari partneri olan Almanya ile tekstil, beyaz eşya, elektronik, gıda, otomotiv, makine, kimya, yenilenebilir enerji, biyo kimya, bilgi ve iletişim teknolojileri ve üçüncü ülkelerde işbirliği gibi çok geniş bir yelpazede yatırım ve ticaret fırsatları bulunmaktadır. Almanya ile 2010 yılı ihracatımız 11,5 milyar ABD Doları, ithalatımız 17,5 milyar ABD Doları, ticaret hacmimiz ise yaklaşık 29 milyar ABD Dolarıdır.
     Ayrıca Almanya’da yerleşik Türk kökenli girişimcilerimizin varlığı, Almanya ile ticari ve ekonomik ilişkilerimizin gelişmesinde önemli bir avantaj teşkil etmektedir.

19 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR