Durmuş: AKP baskı uyguluyor

Türkiye Haber İş Sendikası Kocaeli Bölge Başkanı Vural Bal’ı ziyaret eden MHP Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş, Türkiye’de sendikaların gerilediğini...

BÜYÜT

Türkiye Haber İş Sendikası Kocaeli Bölge Başkanı Vural Bal’ı ziyaret eden MHP Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş, Türkiye’de sendikaların gerilediğini, AKP’nin sendikalara baskı uyguladığını söyledi.

MHP Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş, Türkiye Haber İş Sendikası Kocaeli Bölge Başkanı Vural Bal’ı ziyaret etti. Ziyarete Selüloz İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Canbal, Selüloz İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Bekir Tanrıkulu, MHP İzmit İlçe Seçim Koordinasyon Başkanı Ahmet Murat Metin ile MHP Kocaeli İl Yönetim Kurulu Üyesi Erol Yaşar ve sendika üyeleri de katıldı.

MÜCADELEYE DEVAM
Ziyarette konuşma yapan Türkiye Haber İŞ Sendikası Kocaeli Bölge Başkanı Vural Bal, Türkiye Haber İş Sendikası 18000 üyesi ile Türk Telekom gibi büyük bir şirkette örgütlü sendikamız 1 Mart 2011’de sözleşmeye oturacaktır. Hak mücadelemizin çalışanlarımız lehine hayırlı bir şekilde sonuçlanmasını beklemekteyiz dedi. Vural Bal’ın ardından konuşma yapan MHP Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş, “Siyasi iktidardakiler hayatlarını devam ettirmek için, kendilerine muhalefet olan her sendikaya ve herkese baskı uyguluyor. MHP olarak demokrasinin gelişmesi açısından sivil toplum örgütlerinin sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını dile getirmek, bizim görevimiz” dedi.

YENİ KANUNLAR
İşveren ve işçi çalışma ortamında huzur bularak çalışmalı, MHP’nin bu seçimlerde iktidar olduğunda, çalışanlar ve işverenler için yeni kanunlar getireceğini söyledi. Durmuş, “Bir ülkede sivil toplum kuruluşları kendilerini özgürce ifade edebiliyorsa, o ülkede demokrasi var demektir. Fakat ülkemizde sendikal hayat 1980 ihtilalinden sonra gerilemeye başlaması ve son dönemde hükümetin uyguladığı baskılar neden ile demokrasi sağlıklı değil. 75 milyon nüfuslu bir ülkede 750 bin sendika üyesi olması bunu en gerçek örneğidir” dedi.

22 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR