Türkkan’dan Ak Saray ile ilgili bir soru önergesi daha

Türkkan yine Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi daha verdi. Ak Saray’ın masrafının İşsizlik Fonundan karşılandığı...

BÜYÜT

Türkkan yine Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi daha verdi. Ak Saray’ın masrafının İşsizlik Fonundan karşılandığı iddiaları gündeme gelmiş ve Bütçede “Diğer gider” adıyla gösterilen harcamalardan yapıldığı iddia edilmişti. Türkkan bu kez bu harcamaların ne olduğunu sordu.

Önergesinde; “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yaptırılan yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın maliyeti 1 milyar 370 milyon TL olarak açıklanmıştır. 79 milyar TL’ye ulaşan İşsizlik Fonu’ndan 2,2 milyar TL’nin nereye harcandığı ise belli değildir” diyen Türkkan, işsiz vatandaşlara verilmeyen bu paranın bütçede “Diğer gider” olarak gösterildiğini ifade etti.

 

DİĞER GİDERİN NE OLDUĞUNU AÇIKLAYIN

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e 79 milyar TL’ye ulaşan İşsizlik Fonu’ndan harcanan ve bütçede diğer gider olarak gösterilen 2,2 milyar TL’nin içeriğinin ne olduğunu sordu.

Bu harcamanın kalem kalem ayrımının neler olduğunu da soran Türkkan,  Bakan Şimşek’ten Devletin hangi ihtiyacının bu parayla giderildiği sorusuna yanıt vermesini istedi.


İŞSİZLİK FONU İÇİN AYRILAN PARANIN DİĞER GİDER OLARAK HARCANMASI ETİK Mİ?

Türkkan, Bakan Şimşek’e İşsizlere verilmek üzere maaşlardan kesinti yapılarak toplanan işsizlik fonu parasının bir kısmının diğer gider olarak harcanması size göre etik mi dedi ve İşsizlik fonundan diğer gidere aktarılan bu paranın yerine konulup konulmayacağını, konacaksa nereden karşılanacağı ve kaynağının ne olacağı konusunda da açıklama istedi.

27 Kasım 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR