Aygün: Ankara’daki terör saldırısının sebebi muhalefet

AKP Başiskele 43’üncü İlçe Danışma Meclisi, Karşıyaka Kültür Merkezi’nde yapıldı. Danışma meclisine AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, il başkanı Ş...

AKP Başiskele 43’üncü İlçe Danışma Meclisi, Karşıyaka Kültür Merkezi’nde yapıldı. Danışma meclisine AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, il başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, ilçe başkanı Şahin Talus ve partililer katılım gösterdi.

 

10 KİŞİDEN 7’Sİ AKP’Lİ

Toplantının açılışında konuşan ilçe başkanı Şahin Talus, Çanakkale zaferini, terör olaylarının gölgesinde kutladıklarını dile getirdi. Teşkilat çalışmalarından söz eden Talus, TPS’de birinciliği elde ettiklerini söyledi. AKP Milletvekili Zeki Aygün, “Çıkan olayların sebeplerini analiz etmeliyiz. Terörün sebebi 100 yıl önce ecdadımızın bu ülkeyi almasıydı. Haçlı torunları Osmanlı’yı yıktı. Petrole sahip olmak için bizi uyuttular. Uyuyan Türkiye’yi AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan uyandırdı” dedi.

 

ANKARA’NIN SEBEBİ MUHALEFET

Demokratik yönden AKP’nin yıkılmadığını dile getiren milletvekili Aygün, “Gezi ve Kobani ile yıkmak istediler. Halk 1 Kasım’da tokadı gösterdi. Hala haçlıların ekmeğine yağ sürenler var. Hala AKP’yi düşürmek, Erdoğan’ın indirmek için bunları yapıyorlar. Yapıcı değil bölücü muhalefet yapıyorlar. Bu muhalefet olmasa Ankara patlamasını yaşamazdık” dedi.

 

BAŞİSKELE’NİN YILDIZI PARLADI

Bu arada toplantıda Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz da bir sunum yaptı. Ayaz, “Biz Başiskele’yi 7 yıldızlı hale getireceğimizi söylediğimizde bizi kulak arkası ettiler. Bugüne kadarki çalışmamızda kimseyi ötekileştirmedik. Bizi bir numara yapan Başiskele halkına hizmetlerimizle yaptığımız çalışmalarla verdik. Güney otoyolu projesini hayata geçirdik. Eğer bu yarım kalsaydı Başiskele’nin yıldızları sönmüştü. 7 yıldız huzur, doğa, turizm, sağlık, eğitim, konum ve yatırımı teslim ediyor” dedi.

 

BAŞİSKELE DÜNYANIN MERKEZİ

İlçenin sağlık konusunda büyük gelişim yaşadığını dile getiren Ayaz, “İlçe başkanımız buraya bir hastane yapma sözü verdi. 30’un üstünde özel okulumuz var. Her sınavda başarılı oluyoruz. Kocaeli’nin en büyük kız meslek lisesini ilimizde temeli atılacak. Yürüyerek karayoluna insek Türkiye’nin her yerine ulaşım sağlayabiliyoruz. Burası dünyanın merkezi. Çıkarılan Büyükşehir yasası tüm belediyelerin önünü açtı” diye konuştu.

 

“HUZUR, MANEVİYATLA OLUR”

Hem Başiskele, hem de Büyükşehir Belediyesi’nin ilçedeki tüm işleri hallettiğini söyleyen Ayaz, konuşmasını şöyle tamamladı: “Her yere elimiz yetişiyor. En ufak mahallelerimizi bile kartpostal görünümüne getirebiliyoruz. Bunun en büyük sebebi Büyükşehir yasasıdır. Büyükşehir yollarımızı yaptı, sonrasında kentsel dönüşüm kendiliğinden oldu. Bütçemizdeki paraları har vurup, harman savursaydık bu eserler ortaya çıkmazdı. 7 yıldızımızın ilki huzur. Huzur, maneviyatla olur. Meryem Hatun İkbal Kız Kur’an Kursu için yer verenlere teşekkür ediyorum. Okulda 200 üstünde öğrencimiz var. Hem dünya hem de ahiret için eğitim görüyorlar“ ifadelerini kullandı.Serkan BORLAK 

img_1113.jpg

18 Mart 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR