Kocaeli’de 5 maden ocağı kapatıldı

Zonguldak'ta göçük nedeniyle 9 işçinin çalıştıkları kömür ocağında yaklaşık 14 saat mahsur kaldığı kaza, Soma'da 301 kişinin hayatını kaybettiği made...

Zonguldak'ta göçük nedeniyle 9 işçinin çalıştıkları kömür ocağında yaklaşık 14 saat mahsur kaldığı kaza, Soma'da 301 kişinin hayatını kaybettiği maden faciasının ardından gözleri tekrar madenlere çevirdi. Ölümlü iş kazalarının en fazla yaşandığı madencilik ve taş ocakçılığı sektörünü özel olarak incelemeye alan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı, Türkiye'nin dört bir yanındaki maden ocaklarını programlı olarak teftiş etti.

 

İLİMİZDE 5 MADEN OCAĞI KAPATILDI

Bu yılın ocak-temmuz döneminde çalışanlar için hayati tehlike arz eden 92 maden ocağını tespit eden İş Teftiş Kurulu, bu ocaklarda faaliyetin durdurulmasına karar verdi. Bu 92 maden 5’inin ilimizde bulunduğu bildirildi. Ayrıca Edirne’de 11, Zonguldak’ta 10, Tekirdağ’da 7, Ankara ve İstanbul’da 6 ve Kütahya ve Manisa’da da 5 ocak hakkında faaliyetlerin durdurulmasına karar verildi.

 

RAPOR DÜZENLENDİ

Söz konusu ocakların işletmelerine idari para cezaları da kesilirken, sonraki süreçte yapılan kontrol amaçlı teftişlerle işletmelerin ‘durdurma’ kararlarına muhalefet edip etmedikleri ise ayrıca rapor edildi.

17 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR