Federasyon Başkanı’ndan Kağıtspor’a tam not!..

Seka Sporcu Eğitim Merkezi (SEKASEM)’ndeki kulüp binasında gerçekleşen ziyarete Federasyon Başkanı Tülin’in yanı sıra yönetim kurulu üyeleri, Aşkın Ke...

BÜYÜT

Seka Sporcu Eğitim Merkezi (SEKASEM)’ndeki kulüp binasında gerçekleşen ziyarete Federasyon Başkanı Tülin’in yanı sıra yönetim kurulu üyeleri, Aşkın Keleş, Nihal Duman, Mustafa İmamoğlu, Doç. Dr. Selçuk Haşıloğlu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Doğa Ergün, kulüp yöneticisi Ömer İslamoğlu katıldı. Kulüp müzesini ilk olarak gezen Federasyon yetkilileri, müzeden oldukça etkilendiklerini ifade etti. Daha sonra SEKASEM’deki spor salonlarını gezen yetkililer, idman yapan sporcularla da fotoğraf çektirdi.

 

KAĞITSPOR BÜYÜK BİR CAMİA

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü’nün 28 farklı branşta 200 antrenörü, 70 binin üzerinde lisanlı sporcusuyla büyük bir camia olduğunu ifade eden Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülin, “Kocaeli’nin önde gelen kulüplerinden Büyükşehir Belediye Kağıtspor Satranç Kulübümüz, başarıları, çok değerli sporcu ve antrenörleriyle,  spor kulüplerimiz arasındaki büyüme hızı ve gücü ile gurur kaynağımız. Federasyon olarak kulübümüzün, antrenör ve sporcularımızın her zaman olduğu gibi yanında ve destekçisi olmaya devam edeceğiz. Kağıtspor sadece Satranç branşında değil birçok spor branşında başarıdan başarıya koşuyor. Modern tesisleri, sporcuya verilen eğitimler, bunlar Avrupa’da bir zamanlar gördüğümüz çalışmalardı. Bugün bu çalışmaları Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü’müzde görmek bizleri gerçekten sevindiriyor” dedi.

 

KOCAELİ BİZİ İLERİ TAŞIDI

Tülin,”Bizler, içinde 7’den 70’e satranç severi barındıran geniş bir ailenin fertleriyiz. Ailemizi gururla ve başarıyla ayakta tutabilmek için, spor kulüplerimizin her zaman yanında olduk ve daha çok destek verme çabamızı daima sürdürdük.  Çünkü illerimizde canla başla ve sonsuz bir özveri ile çalışan spor kulüplerimiz, Türk satrancının ulaştığı hedefler ve kazandığı başarılarda çok önemli paya sahipler. Bu noktada Kocaeli ilimizi, ülkemiz satrancında kat ettiğimiz yolu önemli oranda ileri taşıdığı için ayrı bir yere koymamız gerekiyor” dedi.

 

ÖRNEK PROJE YAPTIK

Satranç Federasyonu Başkanı Tülin sözlerini şöyle sürdürdü: “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile imzaladığımız -Doğru Hamlede Buluşalım- projesi Türk satrancının altın projeleri arasına girecek çalışmanın ilk hamlesi olmuştur. Bu proje ile 3 yıl içinde yaklaşık 100 bin satranç takımını evlere ulaştırmanın ve Kocaeli’ni Türkiye’de en fazla lisanslı sporcuya sahip illerden biri haline getirmenin sevincini yaşadık. Bu proje diğer birçok belediyemize de örnek oldu ve çok sayıda il ve ilçemizde çok güzel satranç projeleri ortaya çıktı.  Bu önemli projenin hayata geçmesine vesile olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na ve projenin gerçekleşmesinde sunduğu gayretlerinden dolayı Yönetim Kurulu Üyemiz ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Başkanı sevgili İslam Yücel’e şükranlarımı sunuyorum”.

13 Ağustos 2015 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR