Öğüt, tarıma yatırım istedi

Kars Ardahan Iğdır İşadamları ve Sanayiciler Derneği (KASİAD) yönetimi ve 40 civarında işadamı, dernek üyesi Birol Çiçek’in organizasyonu ile Eskihisa...

BÜYÜT

Kars Ardahan Iğdır İşadamları ve Sanayiciler Derneği (KASİAD) yönetimi ve 40 civarında işadamı, dernek üyesi Birol Çiçek’in organizasyonu ile Eskihisar Sahil sofrasında kahvaltıda buluştu. Toplantıya CHP Ardahan milletvekili Ensar Öğüt de katıldı.

Kahvaltı sonrası toplantının açılış konuşmasını yapan KASİAD Başkanı avukat Ufuk Ekinci, derneklerinin çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Ekinci, 25 Kasım’da 15 dernek üyesi sanayici ve ticaret mensuplarının ticari anlamda görüşmeler yapmak üzere Çin’e ziyaret yapacaklarını ifade ederek, gezi hakkında bilgiler verdi. Ekinci, dernek bünyesinde öğrencilere burs verdiklerini, burs verirken asla bölgecilik yapmadıklarını, doğduğu yer neresi olursa olsun ayrımsız burs verdiklerini ifade ederek, açıklamalarda bulundu.

TARIMA YATIRIM İSTEDİ
CHP Ardahan milletvekili Ensar Öğüt, ise hem Kars Ardahan ve Iğdır bölgesi ile ilgili ayrıntılı bilgiler verdi. Öğüt, kendinsin çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulunarak, işadamlarının özellikle hem bölge hem de ülke tarımına katkıda bulunmak için tarım ve süt hayvancılığı alanında yatırımlar yapmasını da istedi.

DERNEKLER ARKA BAHÇE OLMAMALI
Derneklerin önemli bir demokratik baskı gücü olduğuna da dikkat çeken Öğüt, derneklerde her siyasi eğilime yer verilmesini, derneklerin bir siyasi görüşün kulübü haline getirilmemesi konusunda önerilerde bulundu. Öğüt, “dernekler amaçlarına uygun davranmalı. Bu anlamda KASİAD’ı kutluyorum. Her görüşten insanı bir araya getirmeniz hem doğru hem de başarılı bir çalışmadır” dedi.

BELEDİYELER KAPATILMAMALI
Yeni büyükşehir belediyesi yasasının bu şekliyle yasallaşması halinde, nüfusu ikibinin altındaki belediyelerin kapatılacağını ifade ederek, bu durumda büyük şehirler hariç ülkenin her tarafında büyük hizmet aksamaları yaşanacağını dile getirerek, kapanan bazı beldelerden örnekler vererek buralarda cenaze arabası ve ambulans bile bulunamadığını söyledi. Öğüt, bu uygulamadan vazgeçilmesini istedi.

HER BÖLGEYE YETİŞİYORUM
Gazetecilerin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adının sıkça tartışıldığını, aday olup olmadığını soran bir gazeteciye ise, “şu anda milletvekiliyim. Görevimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Ülkenin her bölgesini de tarım ve hayvancılık alanındaki çalışmalarım nedeniyle dolaşıyor, mücadele ediyorum. Kocaeli’deki Anguslara da bu anlamda müdahale ettim. Benim bir ayağım Kocaeli’de, Çünkü bu bölgede yatırımlarımız ve mülklerimiz var. Üzerimde yoğun talep ve baskı olduğu bir gerçek. Zamanı gelince, Genel başkanımız, bölge milletvekilleri, il ve ilçe örgütleri ile oturup değerlendiririz. Kocaeli’deki gelişmeleri ve yorumları yakından takip ediyorum ”dedi. Öğüt, partisinin görev vermesi halinde aday olabileceğinin sinyalini verdi.

26 Ekim 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR