Minik Furkan’a mehterli sünnet şöleni

İzmit İlçe Müftülüğünde çalışan Fatih Karaçoban ile Zincirlikuyu Kur’an Kursu Öğreticisi Ayşe Nurdan Karaçoban çiftinin biricik oğulları Furkan görke...

BÜYÜT

İzmit İlçe Müftülüğünde çalışan Fatih Karaçoban ile Zincirlikuyu Kur’an Kursu Öğreticisi Ayşe Nurdan Karaçoban çiftinin biricik oğulları Furkan görkemli bir sünnet töreni ile delikanlılığa adım attı. Aynı zamanda İl Müftülüğü personellerinden Kadir Karaçoban ile SEKA emeklisi Harun Okumuş’un da torunları olan minik Furkan için Alikahya Kültür Merkezi’nde bir sünnet şöleni düzenlendi.

 

ÇOK SAYIDA DİN GÖREVLİSİ KATILDI

Sünnet merasimine İl Müftüsü Yusuf Doğan, İl Müftülüğü Din Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim Akça, İzmit İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Cengiz Akça, İSU Eğitim Şube Müdürü A. Fazıl Demir, Kocaeli Din Görevlileri Derneği Başkanı Hüsnü Sarıkaya, Diyanet-Sen Şube Başkanı Selami Tarcan, Türk Diyanet Vakıf-Sen Şube Başkanı Numan Uysal, Karaçoban ve Okumuş ailelerinin yakınları ve çok sayıda din görevlisi katıldı.

 

“EN DEĞERLİ VARLIĞIMIZ EVLATLARIMIZ”

Kartepe Belediyesi Çocuk Mehter Takımı eşliğinde ailesiyle birlikte salona giriş yapan minik Furkan, özel olarak hazırlanan sünnet tahtına oturdu. Program Ugandalı Kocaeli Üniversitesi öğrencisi Hasan Ali Bulafu ve İzmit Oğuz Camii Müezzini Abdullatif Çetin’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Ardından kısa bir konuşma yapan Yusuf Doğan, “Bizim sahip olduğumuz en değerli varlığımız, hem madden hem de manen yetişmiş evlatlarımızdır” dedi.

21 Ekim 2015 Kocaeli- Yaşam


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR