Kandıralılar, özür bekliyor

MHP’nin Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Semih Yalçın’a Kandıralılar büyük tepki gösteriyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yönelik ele...

MHP’nin Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Semih Yalçın’a Kandıralılar büyük tepki gösteriyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yönelik eleştirileri sırasında “Siyasetin Kandıralısı” ifadesini kullanan MHP’li Yalçın, Kandıralıları kızdırdı. Birçok Kandıralı, yaptıkları açıklama ve değerlendirmeleri ile gafından dolayı milletvekili Semih Yalçın’a öfke kustu.

 

ÖZÜR BEKLİYORLAR

Yalçın’ın ifadelerine öfkelenen birçok Kandıralı ise, “MHP Milletvekili Semih Yalçın’ı ifadelerinden dolayı kınıyoruz. Kandıralılara ‘teşbihte hata olmaz’ diyerek, bir türlü eğitilemeyen Kandıralı sözü ile geri zekâlı muamelesi yapmak bir milletvekiline yakışmıyor. Gereği mutlaka yapılacaktır. Kandıralı olmak ayrıcalıktır. Kendisinden partililerden acil olarak özür bekliyoruz” dediler.

 

SEMİH YALÇIN’IN AÇIKLAMASI…

“Davutoğlu, bundan böyle siyasetin Kandıralısıdır”

“Bundan böyle Davutoğlu, sadece politik müfteri değil, siyasetin Kandıralısıdır. Bir kışla fıkrasına göre askeri talim sırasında bölüğün yürüyüş nizamına ayak uyduramayan ve bir türlü eğitilemeyen Kandıralı ere komutan, her seferinde ‘Bölük dur! Kandıralı sen de dur!’ demek zorunda kalır. Teşbihte hata olmayacağına göre Davutoğlu da AKP bölüğünün Kandıralısıdır. Tayyip Erdoğan’ın hükümetteki gizli elleri ve dikta rejiminin sacayağı olan Akdoğan, Ala ve Bozdağ’dan oluşan trio, Kaç-Ak Saray’dan gelen talimatlara harfiyen uyup kelimelerini seçerek konuşurken Davutoğlu, boşboğazlık edip desteksiz atarak yürüyüş kolunu bozmaktadır.

İktidarın bölük komutanı kıdemli Akgeneral Tayyip Erdoğan, kendisi tarafından oluşturulan yeni AKP kabinesinin insicamını bozmaya başlayan bu Davutoğlu’yla işlerin daha fazla yolunda gitmeyeceğini görecektir. Böyle giderse, Ahmet Davutoğlu’na ‘Kandıralı hele sen dur!’ demek zorunda kalacaktır. MHP hakkında sayısız iftira üreten dünün Başbakan’ına ‘Atma Recep!’ diyen bizler de bugünün atıcı Başbakan’ına ‘Sallama Kandıralı!” diyeceğiz.”

 

MHP Gaziantep Milletvekili ve aynı zamanda MHP Genel Başkan Yardımcısı olan Semih Yalçın’ın bir konuşmasında Başbakan Ahmet Davutoğlu’na “Siyasetin Kandıralısı” ifadesi kullanması Kandıralıları kızdırdı.

Kandıralılar konuya ne dedi?

“İNSAN KIRILIYOR”

Kenan Evin:

(Kandıra eski Belediye Başkanı)

Ne söylenebilir ki boş bulunmuş. Tam yerini doldurmayan cümle. Böyle bir gaf yapmış. Yapmaması lazım ama yapmış. Söylediği laf orada yerini de doldurmuyor ama siyasette oluyor bazen böyle şeyler.  Siyasetçilerin, ağızların çıkan sözlere dikkat etmeleri lazım. Siyasette bazen böyle şeyler olabilir ama bir Kandıralı olarak insan kırılıyor.

 

KANDIRALI OLMAK AYRICALIKTIR

Hurşit Güneş:

(CHP Kocaeli Milletvekili)

Askerdeki bir tabir yüzünden Kandıralıların adı çıktı. Kandıralı olmak bir ayrıcalıktır. Kandıralı her zaman kendisini farklı hissetmiştir. Kandıra’da birçok siyasetçi yetişti. Siyasi birinin söylediği bir söz üzerine polemiği girmek istemiyorum.

 

Ahsen Okyar

Kandıralılar Derneği eski Başkanı:

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın hükümetle ilgili yaptığı değerlendirmeler doğru.  Ama Başbakan’ı küçükseme adına Kandıralılar söylemine dahil etmesi çok yanlış. Kandıralıları ağzına alarak büyük bir gaf yapmıştır. 

21 Kasım 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

05

necdet kurt - cahil kafayı yemiş

Yanıtla . 0Beğen 21 Kasım 13:13
04

ECEM AYDIN - ACABA MHP İKTİDAR OLSA KANDIRA YA KANDIRALIYA NASIL MUAMELE YAPACAK MERAK ETTİK

Yanıtla . 0Beğen 21 Kasım 13:13
03

KANDIRALI - SAYIN VEKİLDE ALLAHIN ANTEPLİSİMİ ACABA??

Yanıtla . 0Beğen 21 Kasım 13:13
02

KANDIRALI FARUK - BEN DE BİR KANDIRALI OLARAK Mhp Gaziantep Milletvekili ve aynı zamanda MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ı ŞİDDETLE KINIYORUM ve arkadaşı Kandıraya davet ediyorum gelsin Kandırayı ve Kandıralıyı tanısın nasıl bir insan olduğumuzu yakından görsün .Ben ona fıkranın gerçeğini anlatayım BÖYLE SALLAMAKLA BU İŞLER OLMUYOR.

Yanıtla . 0Beğen 21 Kasım 13:13
01

Mehmet Sezen - Kendini bilmez densiz birde vekil olmuşsun .

Yanıtla . 0Beğen 21 Kasım 13:13
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR