Hayal bile edemediği koltukta oturuyor

İzmit Ziraat Odasında olağanüstü genel kurul yapılması için başvuru yapan 44 delege adına konuşan Fahrettin Korkıtan, “Başkan Yusuf Karaaslan, hayatı...

BÜYÜT


İzmit Ziraat Odasında olağanüstü genel kurul yapılması için başvuru yapan 44 delege adına konuşan Fahrettin Korkıtan, “Başkan Yusuf Karaaslan, hayatı boyunca oturmayı hayal bile edemediği koltukta farklı oyunlarla sahip çıkmaya çalışmaktadır” dedi.

İzmit Ziraat Odası’ndan istifa edenlerin başını çektiği, olağanüstü genel kurul yapılması için başvuru yapan 44 delege adına Hüseyin Kozluca, Fahrettin Korkıtan, Nihat Yılmaz, Turgut Hülür ve Murat Akçay dün Cumhuriyet Parkı’ndaki Medya Evi’nde bir basın toplantısı düzenledi. Geçtiğimiz aylarda odada olağanüstü kongre isteyen delegelerin talebi reddedildi. Talebin reddedilmesi üzerine istifa eden delegeler adına düzenlenen basın açıklamasını okuyan Fahrettin Korkıtan, “44 delegemiz noter huzurunda imza atarak demokratik temayüller dahilinde yapmış olduğumuz olağanüstü genel kurul yapılması talebi, oda yönetimi ve meclis kurulu tarafından, ‘Olağanüstü genel kurul yapılmasına gerek yoktur’ kararı alarak yasaya uymaz, yasa tanımaz bir durum sergilenmiştir. Başkan Yusuf Karaaslan, hayatı boyunca oturmayı hayal bile edemediği koltukta farklı oyunlarla sahip çıkmaya çalışmaktadır” dedi.

“YÜREĞİN VARSA”
Korkıtan, “Sırtını dayadığı yerlerden aldığı talimatlarla insanların gözünün içine baka baka cahilce hareket ederek sonu olacak genel kuruldan kaçmaktadır. Yusuf Karaaslan; seçimden korkarak, kaçarak belki 3 belki 6 ay belki de 1 yıl daha o hak etmediğin koltukta oturabilirsin ama unutma ki korkunun ecele faydası yoktur. Elbet bir gün o sandık kurulacaktır. Yüreğin yetiyor, kendine güveniyorsan bu genel kurulu bir an önce yaparsın” dedi. Korkıtan, idari mahkemeye itiraz yapacaklarını ifade ederek “Oda yönetiminin aldığı bu olağanüstü genel kurulu yapmama kararı tamamen zaman kazanmaya yöneliktir. Genel kurula gidilerek yeniden güvenoyu almak, bunun içinde seçime gitmektir. Bizler, yasal tüm haklarımızı kullanarak idari mahkemeye gerekli itirazlarımı yaparak haklı mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

“ODANIN SATIŞINA KARŞI DEĞİLDİK”
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan olağanüstü kurul isteyen grup adına meclis üyeliğinden ihraç edilen Turgut Hülür, “Biz odanın satışına karşı değildik. Sadece satıştan elde edilen gelirin yine mülk alınması konusunda ısrarcıydık. Yusuf Karaaslan’ın kararlarını imzalamak istemeyen 3 muhasip ihraç edildi ya da istifa etti. Odanın satışı da şaibeli. Odaya sürekli taksi ve petrol faturaları geliyor. Hak edilenlerin ödendiği söyleniyor. Biz haklarımızı almadık ki. Eski borçlar olduğunu söyleyen Karaaslan, eski yönetimde muhasipti. Bu yönetimde konuşan çiftçinin hakkını savunan uzaklaştırılıyor. Bir şeyler yapılmalıydı” dedi.

23 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR