Bayramda acemi kasaplara uyarı!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Mezbahalar Şube Müdürü Enis Umut Birinci, vatandaşları Kurban Bayramı’nda...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Mezbahalar Şube Müdürü Enis Umut Birinci, vatandaşları Kurban Bayramı’nda gerçekleşebilecek olası kazalara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

 

KASAPLIK EĞİTİMİ VERİLDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mezbahalar Şube Müdürü Enis Umut Birinci, düzenlenen kurlarda vatandaşlara kasaplık eğitimi verdiklerini ve bu eğitimi alan kişilerin kurban kesmesi gerektiğini söyledi. Öte yandan kurbanlarını kendileri kesemeyen vatandaşlar www.kocaeli.bel.tr adresinden sıra alarak,  Büyükşehir’in mezbahalarında kurbanlarını kestirecek.

 

KURSİYERLERE GENEL BİLGİLER VERİLDİ

Büyükşehir’in çeşitli zamanlarda açtığı kurslarda kurban kesimiyle ilgili çeşitli eğitimler verildi. Teorik eğitimde küçükbaş ve büyükbaş kurbanın kesiminden zapt edilmesine kadar detaylı bilgiler yer aldı. Veteriner hekimler, eğitimlerde kurban kesim esnasında alınması gereken önlemler ve uygulanacak işlemleri kursiyerlere tek tek anlattı.

 

KENDİSİ KESMEK İSTEYEN DİKKATLİ OLMALI

Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen eğitimlere katılmayan, fakat kurbanlarını kendi kesmek isteyen vatandaşlara da uyarılarda bulunuldu. Büyükşehir Mezbahası yetkilileri, ‘’Vatandaşlarımız mümkün olduğunca kurbanlarını eğil kişilere, kasaplara veya mezbahalara kestirmelidir. Ancak kendileri kesmekte ısrar eden vatandaşlarımız hijyen konusuna özen göstermeliler. Kurbanlarını keserken eldiven, baret takmalı ve her türlü kazalara karşı dikkatli olmalılar’’ diye konuştu.

22 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR