Dülger çekildi, Çolakoğlu kazandı

Balkanlar’da gergin kongreBal-Türk’ün kongresi oldukça gergin geçti. Mevcut başkan Bayram Çolakoğlu’na karşı aday olan Mustafa Dülger’in divana sunduğ...

BÜYÜT

Balkanlar’da gergin kongre
Bal-Türk’ün kongresi oldukça gergin geçti. Mevcut başkan Bayram Çolakoğlu’na karşı aday olan Mustafa Dülger’in divana sunduğu ‘hazirun listesinde olmayanlar da oy kullansın’ teklifi kabul edilmeyince Dülger ve ekibi adaylıktan çekilerek salonu terk etti

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 16’ncı olağan Kongresi dün Sabancı Kültür Merkezi’nde yapıldı. Prof. Dr. Mustafa Dülger ve mevcut başkan Dr. Bayram Çolakoğlu’nun aday olduğu ve 668 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongre çift liste şeklinde başladı. Divan başkanlığına Zülkef Yeşilbahçe, yardımcılığına Beşir Keskin, katipliğe ise Orhan Ayhan ve Aynur Yüksel getirildi. Kongre, Mustafa Dülger’in divan başkanlığına sunduğu ‘hazirun listesinde olmayanlar da oy kullansın’ teklifiyle gerildi.

DÜLGER, ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ
Önergede; her ay 10 lira olarak ödenmesi gereken aidatlarını vermeyen üyelerin, hazirun listesinde olmadığı halde oy kullanabilmesi teklifi yer alıyordu. Böyle bir şeyin mümkün olmadığını dile getiren divan başkanı Yeşilbahçe, önergeyi salona oylattı. Önergenin oy çokluğuyla reddedilmesi üzerine Dülger’i destekleyenler ile oy kullanma hakkı olan üyeler arasında sözlü tartışmalar yaşandı. Dülger ve ekibi, adaylıktan çekildiklerini açıklayarak, salonu terk etti. Kendilerine tuzak kurulduğunu iddia eden Dülger, şunları söyledi:

ÇOLAKOĞLU TEKRAR BAŞKAN
“Destek veren herkes sağ olsun. Bu olay bir kişinin kazanması için kurulmuş bir tezgahtır. 10 lira için bizim hakkımız yendi. Zaten dernek son haftalarda kapalıydı. Aidat listesinde adı yok diye oy kullanmamak demokrasi değildir.” Divan kurulunda bulunan Beşir Keskin ve Aynur Yüksel’in de salonu terk etmesi sonucu, yerlerine Derya Alkan ve Yelkut Akyıldız seçildi. Tek liste şeklinde devam edilen kongrede bir önerge de seçimin açık oy usulüyle yapılması yönünde oldu. Bu önergenin kabul edilmesi ile birlikte de açık oy usulüyle yapılan seçimi Bayram Çolakoğlu ve yönetimi kazandı.

Çolakoğlu’nun kazanan listesi
Bayram Çolakoğlu(Başkan), Mestan Okan, Adnan Metin, Halit Meriç, Gülşah Arkut, Doğan Aydın, Şükrü Ar, Gencay Işık, Hatice Korkmaz, Erol Meyzin, Selçuk Koç, Süleyman Kızılkaya, Nurullah Şen.

Denetin Kurulu
Recep Tarı, Şenol Çelik, Mekhmet Yunus Tekel.

Federasyon delege listesi
Bayram Çolakoğlu, Mestan Okan, Adnan Metin, Halit Meriç, Gülşah Arkut, Doğan Aydın, Şükrü Ar, Gencay, Işık, Hatice Korkmaz, Erol Meyzin, Selçuk Koç, Süleyman Kızılkaya, Nurullah Şen, İsmail Yılmaz, Ergün Çavuş, Refik Çetin, İlhan Topaloğlu, İsmail Kahraman, Fatih Sünbül, Aydın Işık.

23 Ocak 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR