“Kocaeli dik duruş sergiledi”

  Dünya aile hekimlerinin bir araya geldiği 5’inci Uluslararası Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi’nde konuşan Murat Girginer, Kocaeli’de de nöbet bıra...

BÜYÜT

 

Dünya aile hekimlerinin bir araya geldiği 5’inci Uluslararası Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi’nde konuşan Murat Girginer, Kocaeli’de de nöbet bırakma eyleminin yüksek bir oranda gerçekleştirildiğini belirterek, “Kocaeli nöbet konusunda dik bir duruş sergiledi. Biz her zaman yanınızdayız” dedi.

Dünya aile hekimlerinin bir araya geldiği 5’inci Uluslararası Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi dün Ramada Otel’de gerçekleştirildi. Sahada özveri ile görev yapan 21 bin aile hekiminin ulusal kongresi olan Aile Hekimleri Dernekleri Konfederasyonu (AHEKON)’a Aile Hekimleri Federasyonu (AHEF) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Girginer, Kocaeli Aile Hekimleri Derneği (KOHED) Başkanı Dr. Oğuzhan Gün, Kongre Genel Sekreteri Dr. Burak Korkmaz, Kongre Bilimsel Sekreteri ve çok sayıda aile hekimi katıldı. Kongrede Aile Hekimleri ve Nöbetler konusu üzerinde duruldu.

MESAJIMIZI VERDİK

Acil nöbet sürecinden bahseden Oğuzhan Gün, “Sahayı bilgilendirme çalışmalarında bulunduk” dedi. Ardından söz alan Murat Girginer ise aile hekimliği sorunlarının 130 bin kişiyi ilgilendirdiğini kaydederek, “Aile hekimlerinde eğitim eksikliğinin olduğunu düşünmüyoruz. Tüm Türkiye genelinde Bakanlık önünde eylem yaptık. Ne yazık ki istediğimiz sonucu alamadık. Nöbetlerle ilgili hekimlerin ilk kez yaptığı dik duruştur bu. Net bir şekilde tavrımızı ortaya koyduk. Yüksek katılımla nöbetlere gidilmeyerek mesajımızı verdik” dedi.

NÖBETLERE GİTMİYORUZ

Girginer, Kocaeli’de de nöbet bırakma eyleminin yüksek bir oranda gerçekleştirildiğini ekleyerek, “Günlük çalışmamızı yapıyoruz ama nöbetlere gitmiyoruz. Torba yasaların Meclis’ten nasıl geçtiğini gördük. Bakanlık bu nöbetlerin acilde tutulamayacağını görmüş oldu. Federasyon olarak elimizden geleni yapıyoruz. Ama bazen de sahanın ortak hareket etmesi gerekiyor. Bu tavrımızla da bu duruşu sergiledik. Biz bunu başardık. Kocaeli nöbet konusunda dik bir duruş sergiledi. Biz her zaman yanınızdayız” dedi. 

15 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR