Erol Taşçı, turizmcilerin sorunlarını anlattı

Kandıra’nın tanınan simalarından turizmci Erol Taşçı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Eğlence, Dinlenme, Barınma Sektörü Analiz Pr...

Kandıra’nın tanınan simalarından turizmci Erol Taşçı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Eğlence, Dinlenme, Barınma Sektörü Analiz Projesi’ kapsamında düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantıda Kandıra Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı temsilen yer alan Taşçı, konuşmasında sektördeki sorunlar hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

 

“DENETİMLERDE DİKKAT EDİLMELİ”

Kandıra sahillerindeki otel işletmecilerinin sorunlarını bakanlık yetkililerine yazılı ve sözlü olarak anlatma fırsatı bulan Taşçı, birçok önemli konuya değinerek sektördeki engellerin aşılmasını talep etti. Sahil bölgelerinde bulunan evlerin resmi olarak kayıt altına alınmadan kaçak olarak günü birlik kiraya verilmesinin rekabet gücünü ve bölge kalitesini oldukça düşürdüğünü dile getiren Taşçı, gerekli denetimlerin daha dikkatli yapılması gerektiğini ifade etti.

 

“YENİ YATIRIM YAPILMALI”

Bölge çevresinde bulunan dere, yol ve sahil düzenlemesine belediye olarak gerekli önemin verilmemesinden yakınan Taşçı, sahil bölgelerine olan ilginin artması için hizmetlerin artması gerektiğine vurgu yaptı. Taşçı, “Sahillerde yeterli tesis ve kafe tarzı yerler bulunmuyor. Bu durum bölgenin popülaritesinin artmasını engelliyor. Bu nedenle Kandıra’yı hareketlendirecek yatırımların yapılması gerekiyor” dedi.

01 Eylül 2016 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR