Tarhan’a adaylardan destek

CHP’de sonunda beklenen oldu ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Tahsin Tarhan’ın adaylığı üzerinde uzlaşıldı. Tüm aday adaylarının desteğini arkas...

BÜYÜTCHP’de sonunda beklenen oldu ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Tahsin Tarhan’ın adaylığı üzerinde uzlaşıldı. Tüm aday adaylarının desteğini arkasına alan Tarhan, seçimlerde iddialı olduğunu söyleyen

CHP, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için sonunda kararını verdi. Önceki gün yapılan Parti Meclisi toplantısında alınan karar doğrultusunda Tahsin Tarhan, aday olarak belirlendi. Tarhan’ın adaylığının açıklanmasının ardından diğer aday adayları Ensar Öğüt, Kadri Veziroğlu, Keramettin Gençtürk ve Ali Akdemir, karara saygı duyduklarını ve seçim sürecinde kendilerine düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazır olduklarını söyledi.

GELİP, DESTEKLEYECEĞİZ
Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sorumluluğunun olduğunu ve “Kocaeli’den çekiliyorum. Zaman da darılıyor” dediğini ifade etti. Kendisinin hiçbir zaman adayım demediğini ve aday adayı olarak çalıştığını söyleyen Öğüt, “Ben milletvekiliyim. 81 ilde çalışıyorum. Tahsin de iyi bir arkadaşımız, gelip destekleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

BÜTÜNLEŞTİRİCİ OLMALI
Geçtiğimiz günlerde adaylık dosyasını CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan’a teslim eden Kadri Veziroğlu ise, “Parti Meclisi’nin aldığı karara saygılıyım. Genel merkezimiz, il başkanımız ve milletvekillerimizden aldığı görüşle adayımızı belirlemiştir. Bu kararı beğenmeyenler olabilir. AKP’nin ülkeyi felakete sürüklediği bir ortamda herkes üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmeli. Birleştirici ve bütünleştirici olmalı. Ben de üstüme düşen görevi yerine getirmeye devam edeceğim” dedi.

ÖN SEÇİMLE OLMALIYDI
Bir diğer aday adayı Keramettin Gençtürk ise CHP’nin Büyükşehir iddiasının olduğunu vurgulamak için ön seçim talep ettiğini, fakat bunun gerçekleşmediğini söyleyerek, “Partiye kayıtlı 25 bin üyenin belirlemesiyle aday tespiti istemiştim. Tahsin Tarhan benim dostum, arkadaşım. Kendisine başarılar diliyor ve kutluyorum. CHP’nin arzu ettiği durumu yakalayacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

KATKIMIZ SÜRECEK
CHP’nin ilimizdeki ilk aday adaylarından olan eski rektör Ali Akdemir de, genel merkezin görüşleri çerçevesinde Tahsin Tarhan kararının verildiğini ve bunu saygıyla karşıladığını ifade etti. Akdemir, “3 yıldır hem sosyal demokrat projeler üretmeye çalıştım, hem de siyasi kimlik oluşturmak açısından kendimi tanıttım. Sahada çalıştım, Ankara’da çalışmadım. Hayırlı olsun. Kendisine katkımız sürecektir. CHP tüzel kişiliğine bağlılığımız yaşamımızın sonuna kadar devam edecektir” diyerek sözlerini sonlandırdı.

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ
Yapılan açıklama ile ilgili olarak görüşten belirten CHP Milletvekili Hurşit Güneş, göreve talip olan 5 aday adayının da değerli insanlar olduğunu söyledi. Tüm adayların Kocaeli’ne hizmet etmek düşüncesi ile göreve soyunduğunu belirten Güneş, “Genel başkanımız ve genel merkez yönetimi, yerel yönetime de danışarak böyle bir kararı almış, buna saygılıyız. Tahsin Tarhan’da karar kılınmış. Bu karar Parti Meclisi’ne sunulduğunda tartışma olmadı. Oy birliğiyle Kocaeli’nin adayları PM tarafından belirlenmiş oldu. Tahsin Tarhan’a başarılar diliyorum, kendisine her türlü desteği sağlayacağımızdan emin olsun. CHP Kocaeli’de ve bütün ilçelerde iddialıdır” dedi.

TÜM ADAYLARIMIZLA
BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIM
CHP’den Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Tahsin Tarhan ise, sorumluluğunun bilincinde olduğunu ve 3 aylık seçim süresinin iyi olduğunu açıkladı. Tarhan, “Kocaeli’de iktidar için bu zamanı değerlendirerek iyi bir kampanya süreci geçireceğiz. Üreteceğimiz projelerle halka kendimizi anlatacağımızı düşünüyorum” dedi. Seçim tecrübesinin olduğunun altını çizen Tarhan, “Genel merkezimizin yaptırdığı kamuoyu yoklamasından da ben çıkmışım. Yaptığım çalışmaların karşılığını alacağımı düşünüyordum. Adaylığımın çok önemi yok. Önemli olan 30 Mart’ta iktidar olmamız. Kocaeli ile ilgili büyük hayallerim, projelerim var. Diğer aday adayı arkadaşları da yanıma alacağım. Kendilerini aradım birlikte çalışacağız. Bu yolu birlikte yürüyeceğiz” şeklinde konuştu.


TAHSİN TARHAN HAKKINDA
1964 yılında Gümüşhane’nin Şiran ilçesine bağlı Başköy adlı köyde dokuz çocuklu fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Ailesiyle beraber İstanbul’a göç etti ama maddi imkansızlıklar nedeniyle ortaokuldan sonra eğitimine devam edemedi. Daha sonra Açıköğretim’de lise ve üniversite eğitimini tamamladı. Evli ve üç çocuk babası olan Tahsin Tarhan, orta derecede İngilizce bilmektedir.

1970’li yılların başında İstanbul’da bir oto makasçısının yanında tamirci çırağı olarak çok küçük yaşta iş hayatına atıldı. Henüz 16 yaşındayken kendine ait bir tamirci dükkanı açtı. 22 yaşına geldiğinde Üçel Otomotiv’i kurarak oto makas toptancılığı yaptı. 2000 yılında ise ÇELİKYAY’ı satın aldı ve sanayiciliğe adım attı. Kısa zamanda yaptığı çalışmalar ve yatırımlarla TT Çelikyay A.Ş.’yi şu an dünyanın 30’dan fazla ülkesine ihracat yapan, Ford Otosan, Otokar ve Isuzu gibi markalarla çalışan bir firma haline getirdi.

2002 yılında Sosyal Demokrat Halkçı Parti’nin (SHP) Gebze Kurucu İlçe Başkanı olarak 2005 yılına kadar görev yaptı. 2005 yılında SHP Parti Meclis üyeliğine seçildi. SHP’nin, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) çatısı altında birleşmesi gerektiğine inandığı için CHP’ye katıldı ve 2011 yılı genel seçimlerinde Kocaeli Milletvekili adayı oldu. 2011-2012 yıllarında CHP Genel Merkezi’nde Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Danışmanlığı görevinde bulundu.

1999-2002 yılları arasında 3 yıl süreyle Gebze Çayırova Spor Kulübü Kurucu Başkanlığı görevini yürüttü. Bu süre zarfında Çayırova’ya 5 bin kişilik tribünlü bir stadyum kazandırdı. Futbol okulu açarak 500 öğrencinin eğitim almasını sağladı. 2008 yılında kendi eğitimi sürecinde yaşadığı sıkıntıları ve zorlukları göz önünde bulundurarak Gebze Güzeltepe’de 18 sınıflık bir okul yaptırarak, milli eğitime bağışladı. Sayısız üniversite öğrencisine burs verdi.

Dünyanın çok sayıda ülkesinde ve Türkiye’nin birçok yerinde çektiği fotoğrafları, Doğan kitap tarafından yayımlanan ve birçok politikacı, sanatçı, işadamı, yazar ve gazetecinin yazılarının da yer aldığı “Günden Kalan İzler” isimli kitapta topladı. Kitabın tüm gelirini de Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na (TEGV) bağışladı.

2008 ve 2009 yıllarında iki dönem TBMM’de yüksek vatandaşlık onur ödülüne aday gösterildi. Gerek eğitim gönüllüsü gerekse sanayici olarak çeşitli kurumlardan sayısız ödül aldı.

İŞTE CHP’NİN TÜM ADAYLARI

Büyükşehir : Tahsin TARHAN
İzmit : Sefa SİRMEN
Gebze : Yakup YILMAZ
Derince : Hakan SAVAŞ
Körfez : Prof. Dr. Reşat BAŞAR
Gölcük : Turan DUMLU
Kandıra : İsmail SARICA
Kartepe : Yaşar SÖNMEZ
Başiskele : Aysun KILINÇ
Karamürsel : M.Asım UĞURLU
Dilovası : Ercan DALKILIÇ
Darıca : Cengiz HAMŞİOĞLU
Çayırova : Timur KOÇ

23 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR