Artvinliler Gölcük'te kurtuluşu kutladı

Gölcük Artvinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Gölcük Aşiyan Restoran’da düzenledikleri program ile Artvin'in kurtuluşunun 95. yıl dönümünü kut...

Gölcük Artvinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Gölcük Aşiyan Restoran’da düzenledikleri program ile Artvin'in kurtuluşunun 95. yıl dönümünü kutladı. İlhan Akbulut’un sunuculuğunu yaptığı programa Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Şube Müdürü Murat Yavuz, AKP Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp ve yönetimi, İzmit Türk Telekom Müdür Yardımcısı Ümüt Ataman, İSU İzmit Şube Müdürü Sabri Özdemir ve Gölcük'te bulunan Artvinliler katıldı.

 

“BİRLİK VE BERABERLİK BUGÜNLERDE ORTAYA ÇIKIYOR”

Dernek Başkanı Mehmet Akif Alpolat, "Bu tür kutlama günleri insanlar arasında dostluk, birlik ve kardeşlik gibi değerlerin ön plana çıkarıldığı günlerdir. Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişimine önemli katkılar sunan Artvinliler geçmişten gelen birikimleri ile Türkiye Cumhuriyeti’ni gelecek kuşaklara taşımışlar ve taşımaya devam edeceklerdir” dedi.

 

“ÖRF VE ADETLERİNİ BİZLERLE PAYLAŞIYORLAR”

Alpolat'ın ardından söz alan Mehmet Ellibeş, "Gölcük'te yaşamak güzel. Gölcük, donanma kenti bir ilçemizdir, bu güzel ilçemizde sizlerle birlikte el ele vererek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Gölcük'e birçok illerden gelenler olmuştur, burada kurdukları derneklerle kendi hemşerilerine sahip çıkmışlardır, bizlerle de kendi illerinin örf ve geleneklerini paylaşıyorlar" şeklinde konuştu.  

 

“DERNEKLERE DESTEK VERİYORUZ”

Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı ise "Gölcük'e aş, iş için zamanında gelenler buralara yerleşmişler. Burada kurdukları derneklerle de hemşerilerinin huzurlu bir şekilde yaşadıklarını hep birlikte görüyoruz. Derneklerimize bizler de destek veriyoruz. Her ilin bir örf ve geleneğini bizler de burada düzenlenen etkinliklerle tanıyoruz" dedi. Daha sonra plaket törenine geçildi. 

14 Mart 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR