Kültür Koleji minikleri çevre projelerini sundu

Eğitimin çocukluk yıllarından, anaokulundan başladığını bilmenin bilinci ile bu sene İstanbul Kültür Eğitim Kurumlarının ortak teması ‘Çevre’. Çocukla...

Eğitimin çocukluk yıllarından, anaokulundan başladığını bilmenin bilinci ile bu sene İstanbul Kültür Eğitim Kurumlarının ortak teması ‘Çevre’. Çocuklara doğal hayatı tanıtmak, çevre bilincini geliştirmek, doğa ile uyumlu bir yaşam tarzı benimsemelerini ve doğal olan her şeyi koruyarak doğaya zarar verici etkenlere karşı olmak bilincinin oluşumunu teşvik etmek amacıyla farklı projeler hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde, Kültür Koleji anaokulu öğrencileri de hazırladıkları çevre projelerini sunma fırsatı buldular.

 

FARKINDALIK KAZANDILAR

Su, hava ve çevre kirliği – toprak ve geri dönüşüm konu başlıklarında geliştirdikleri projelerle bu alanda farkındalık kazanıp, sahip olunan kaynakları nasıl kullanabileceklerini, kendi hak ve özgürlüklerine sahip çıkmanın önemi kadar doğayı oluşturan tüm unsurlara da sahip çıkmanın önemini ve bilincini kazandılar.

 

“SAĞLIKLI YAŞAM  TEMİZ ÇEVREDE OLUR”

Sağlıklı bir yaşam temiz bir doğal çevrede olur mottosuyla hareket eden minikler doğayı koruyarak, yaşadığımız çevredeki ortak kullanım alanlarını paylaşmanın önemine değindiler. 7 milyar kişinin hayalini 1 gezegende gerçekleştirebilmek adına önlemlerin alınması gerektiğini büyüklerine anlatmaya çalıştılar.

11 Ocak 2017 Kocaeli- EğitimYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR