“Vali soruşturma iznini vermezse AKP’nin 8. milletvekilidir”

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım önceki gün gerçekleştirilen İzmit Belediye Meclis toplantısı sonrasında bir basın açıklaması yaptı. Meclis üyel...

BÜYÜT

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım önceki gün gerçekleştirilen İzmit Belediye Meclis toplantısı sonrasında bir basın açıklaması yaptı. Meclis üyelerine meclisteki dik duruşlarından ötürü teşekkür ettiğini belirten Yıldırım şunları söyledi: “Dört konuda belediye hakkında suç duyurursunda bulunmuştuk. Açıkça kanunlar ihlal edilmiştir. Bundan sonra vali bey, belediye başkanı ve ilgili yöneticiler hakkında soruşturma açılmasına izin vermelidir. Aksi halde AKP’nin 8 milletvekili olmaktan ileri gidemez.
“ASANSÖR BAKIMINI MAKİNE
MÜHENDİSLERİ YAPAR”
Belediyeler vatandaşın yaşam standartlını yükseltmek ve sıkıntılarınındın kurtarmak için kurulan bir baba ocağıdır. Belediyeler kar amacı taşımazlar. Belediyenin geçtiğimiz hafta yaptığı asansör bakım ihalesi yanlış bir uygulamadır. Türkiye’nin yüze 80’inde asansörlerin bakımını makine mühendisleri odaları yapmaktadır. Ancak belediye başka bir kuruma daha fazla fiyata vererek kar elde etme amacı gütmüştür.
“MEVCUT HALİNE KARŞI DEĞİLİZ”
NCTY’nin eski hali olan 56 işyeriyle tadilat yaptırılmasına kimse karşı değil. Ama NCTY’nin sahibi benim gücüm var diyerek büyüme yapıyor. Meclis üyelerimiz konuyu İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a sorduğunda Doğan, ‘Hiçbir çalışma yapılmıyor, orası mühürlendi’ demişti. Fahri Örengül yerinde yaptığı tespitlerde çalışmaların devam ettiğini gördü. Belediye başkanı meclis toplantısında doğruyu söylememiştir. Halkı yanıltmıştır. Mevcut haline karşı değiliz. Yasal izni olmadan bu haliyle büyüme yapmasına karşıyız.
BAŞARISIZLIĞINI İTİRAF EDİYOR
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Tavşantepe, Bekirpaşa, Ömerağa mahallelerine neden hizmet vermiyorsunuz dediklerinde başarısızlığını itiraf ederek İSU, SEDAŞ İZGAZ yeterli çalışma yapmıyor diyerek hem Büyükşehir’i hem de yan kuruluşların başarısızlığını ortaya koymuştur. Belediye başkanlarının ensesindeyiz.”

10 Ağustos 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR